Lista top 10 naszych najlepszych reżyserów

Po rozmowach z grupą sporządziłyśmy naszą listę top 10 najlepszych reżyserów. Jak się okazuje, mamy podobne typy

1. James Cameron
Nasza lista top 10 nie mogłaby istnieć bez Jamesa Camerona. Wyreżyserował on jeden z największych melodramatów pt. „Titanic” z Kate Winslet i Leonardo DiCaprio w rolach głównych. Znany jest też z wielu innych filmów m.in. „Avatar”, „Terminator” czy „Dziwne dni”. Jest laureatem wielu nagród fimowych, dlatego tak bardzo cenimy tego reżysera.

JamesCameronHWOFOct2012

2.Mark Herman
Mark Herman znalazł się na naszej liście ze względu na film „Chłopiec w pasiastej piżamie”. Jest to pouczająca historia, którą warto obejrzeć. Człowiek, który nie ma litości dla drugiego zawsze zostanie ukarany. Wzruszająca opowieść o 8 letnim chłopcu, który nie zna okrutnego świata.

mark

3. Roman Polański
Kolejnym reżyserem, który znajduje się na naszej 10 jest Roman Polański. Cieszymy się bardzo, że polski reżyser ma tak wspaniałe filmy. Jednym z nich jest dramat wojenny pt. „Pianista”, który został nagrodzony Oscarem za reżyserię. Ukazuje czasy drugiej wojny światowej. Inne filmy, które wpadły nam do gustu to: „Autor widmo”, „Dziewiąte wrota” oraz „Chinatown”

Roman_Polanski_Cannes_2013

4. Michael Bay
Michael Bay to twórca znanych na cały świat wszystkich części “Transformers”, a także filmu „Armagedon”. Połączenie muzyki oraz efektów specjalnych zasługuje na podziw. Ten reżyser ma nie bywałą wyobraźnie i talent, który przedstawia w swoich filmach. https://www.youtube.com/watch?v=GbnDzLVQSw0

4

 

5. Frank Darabont
Frank Darabont jest reżyserem wartego obejrzenia filmu „Zielona mila”. Ciekawa historia o więźniu, który w magiczny sposób mógł uzdrawiać ludzi. Wykonanie filmu jest doskonałą adaptacją książki Stephena Kinga.

fra

6. Andrzej Wajda
Andrzej Wajda to reżyser, który szczególnie nad bardzo dobrze się kojarzy. W pobliskiej nam miejscowości zostały nagrywane niektóre sceny filmu „Katyń”. Zachęciła go do tego cerkiew znajdująca się w Starym Dzikowie. Umieszczony w nim jest filmowy obóz w Kozielsku, gdzie przetrzymywano polskich oficerów aż do ich zamordowania w lesie katyńskim. Inne filmy, które mają duże znaczenie dla polskiego kina to: „Człowiek z żelaza”, „Ziemia obiecana” oraz „Człowiek z marmuru”.

waj

7. Tommy Wirkola
Tommy Wirkola znalazł się tu ze względu na film „Hansel i Gretel: łowcy Czarownic”. Film pełen zwrotów akcji z przerażającymi wstawkami. Ciekawa fabuła oraz doskonała obsada.

o

8. Jan Komasa
Młody reżyser, Jan Komasa, szczególnie lubiany jest przez nastolatków za film „Sala samobójców”. Opowiada on o nastolatku mającym problemy emocjonalne. Nawiązuje kontakt w internecie z dziewczyną, która wprowadza go w świat gier. Cenimy go te za film „Miasto 44” o Powstaniu Warszawskim.

8. Jan Komasa

9. Francis Lawrence
Francis Lawrence to reżyser filmu „Igrzyska śmierci”. Na pewno jest wart obejrzenia, choćby za wspaniałą grę aktorską
Jennifer Lawrence.

Francis Lawrence

10. Gore Verbinski
Reżyser polskiego pochodzenia, który stworzył tak wspaniałą serię filmu przygodowego „Piraci z Karaibów”. Głównego bohatera gra Johnny Depp. Jego znanymi filmami są też horror „The Ring”, dramat-komedia „Prognoza na życie” oraz film przygodowy „Jeździec znikąd”.

10

Zapraszamy do komentowania, może mamy podobne gusty :)

Sprawozdanie-moduł II

Imię i nazwisko studenta: Grupa II TOT grupa: Grupa 7
Nauczany przedmiot: inny Szkoła: Zespół Szkół Miejscowość: Oleszyce
Nazwa sprawozdania: Sprawozdanie po Module 2

Tytuł sprawozdania: Początki z kursem . Sprawozdanie z modułu 2

Pytanie 1. Podajcie trzy, waszym zdaniem, przełomowe momenty w historii kina. Pomyślcie o postępie technicznym, ale również o języku filmu, czy o samej ich treści.

1.W historii filmu istniało kilka momentów przełomowych. Pierwszym z ważniejszych było wprowadzenie dźwięku.  Efekty dźwiękowe  uważa się za czynnik potęgujący wrażenie realności: dźwięczący obraz  wydaje się bliższy rzeczywistości niż niemy, a dźwięk może uobecniać przestrzeń. Drugim ważnym elementem było wprowadzenie koloru. Twórcy filmu barwnego mają do dyspozycji potężny środek wyrazowy, którym nie dysponowali autorzy filmów czarno-białych. Film barwny jest z natury swej bardziej zbliżony do obrazu rzeczywistości, niejako bardziej prawdziwy niż film czarno-biały, bo świat jest przecież kolorowy. Jednym z ostatnich przełomów było pojawienie się technologii cyfrowej zarówno przy efektach inscenizacyjnych jak i przy rejestracji obrazu. Dotyczy to szczególnie filmu animowanego, gdzie coraz powszechniejsza jest animacja 3D imitująca przestrzeń trójwymiarową.

Pytanie 2. Zajrzyjcie na 3 strony internetowe, na których znajdziecie informację o filmie „Sztuczki” Andrzeja Jakimowskiego. Napiszcie czego możecie się z tych stron o filmie dowiedzieć, a jakich informacji brakuje? Czym się te informacje różnią? Którą z tych stron wybralibyście do poszukiwania treści dotyczących filmów?

Recenzja znajdująca w linku pierwszym  jest przedstawiona w sposób skrótowy i dość niekomfortowy. Brakuje w niej podstawowych informacji związanych z autorami. Są tylko przedstawione podstawowe informacje: reżyseria, scenariusz, gatunek, premiera i produkcja.

Recenzja w linku kolejnym została zredagowana w sposób właściwy. Są zachowane odpowiednie proporcje wypowiedzi lecz brakuje w niej informacji związanych z gatunkiem oraz czasem trwania filmu. Opinia widzów jest też bardzo ważnym elementem w ocenie filmu, jednak tu również jej brakuje.

Opis znajdujący się w recenzji numer trzy jest zbyt szczegółowy. Wydarzenia w filmie zostały w pełni streszczone. Nie było by sensu oglądać filmu skoro moglibyśmy przeczytać tak szczegółową recenzję. W dość odpowiedni sposób została ukazana obsada, muzyka, kostiumu czy dźwięk.

Uważamy, że wybralibyśmy recenzję znajdującą się w linku drugim. Jest to najodpowiedniejsza forma. Zawiera kilka wad ale w sposób właściwy została zredagowana.

 

Pytanie 3. Jakie wydarzenie/wydarzenia filmowe odbywa/ją się w twojej najbliższej okolicy w ciągu roku?

W styczniu bieżącego roku odbyła się pierwsza noc filmowa w Zespole Szkół w Lubaczowie. Panowała miła i przyjemna atmosfera. Seans trwał ponad 3,5 godziny. W najbliższym czasie również planujemy zorganizować w naszej szkole noc filmową.

Pytanie 4. Co ty/wy myślisz/cie o współczesnych polskich produkcjach kinowych? Jakie tytuły najnowszych filmów polecasz/cie.

Obecnie Polskie kino ma na celu podtrzymać na duchu społeczeństwo i otwierać mu oczy na to, co dzieje się w kraju, film położył nacisk na rozrywkę. Uważam że obecne Kino ma ogromny wpływ na odbiorców, dotyczyć to może wszystkich dziedzin życia. Szczególny związek ma z modą – ubiorem, fryzurą, słownictwem, a także muzyką. Obecnie przeważają filmy komercyjne, niewymagające dużego wysiłku intelektualnego. Swoistą cechą naszych czasów jest ocena produkcji na podstawie jej zrozumiałości. Ze współczesnych filmów najbardziej podoba mi się film pod tytułem „Kamienie na Szaniec”.  Opowiada on o losach grupy warszawskich harcerzy, którzy w momencie wybuchu II wojny światowej wchodzili w okres dorosłości i których wojna postawiła przed trudnymi wyborami. Oglądając ten film zaczynamy inaczej myśleć o swoim życiu, chcemy być tacy jak jego bohaterowie. Film zachęca nas do refleksji nad naszym zachowaniem.

                                                                                                 

Zadanie 5. Załączcie link do uzupełnionego bloga. Pamiętajcie o załączeniu karty pracy (szczegóły zadania: Moduł 2, Ekran 13)

https://blogiceo.nq.pl/kinoholicy1/

karta pracy