Warto obejrzeć.

Niedawno byliśmy w kinie na filmie ,,Miasto 44”. Wywarł on na nas bardzo pozytywne wrażenie ze względu na fabułę, akcję oraz wszystkie elementy filmu np. budynki, wnętrze mieszkań. Produkcja ta, jest dramatem historycznym, który ma ukazać, jak ważne są dla nas takie rzeczy jak rodzina i inni bliscy.

.miasto44

 

Ostatnimi czasy mieliśmy przyjemność oglądać film pt.,, Męska Sprawa”. Na nas wywarł on dosyć mieszane uczucia, ale bardziej negatywne. Bohaterem produkcji jest Bartek, który często doświadcza przemocy w somu.

Mska

Razem z całą grupą zebraliśmy się by obejrzeć dość sporą polską produkcję ,,Pianista”.  Cała fabuła jest osadzona w drugiej wojnie światowej. Protagonista to, jak sam tytuł wskazuje, pianista.
 pin

Nasza Pierwsza Projekcja Filmowa !

Tydzień temu odbyła się nasza pierwsza projekcja filmowa.

Cała grupa „Kinomaniaków” ustawiła sprzęt i ławki, a zaproszeni goście po wejściu szybko zajęli miejsca. Na początku przedstawiliśmy cel naszej projekcji, a także opowiedzieliśmy historię filmu. Po wstępie reszta poszła już łatwo. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali film, a po obejrzeniu odbyła się ciekawa dyskusja. Pani była bardzo zdziwiona gdy wszyscy z zainteresowaniem odpowiadali na zadawane pytania.

Podsumowując, nasza pierwsza projekcja przebiegła pomyślnie. Było to bardzo ważne wydarzenie dla nas wszystkich, i sądzimy, że następnym razem pójdzie nam jeszcze lepiej.

SDC10044 SDC10047 SDC10052

Co nas motywuje :)

Wspólnie wybraliśmy teledysk do utworu popularnej pisenkarki Jain-,,Come”, ponieważ uważamy, że jest bardzo pozytywny i motywuje nas do tego, aby zawsze być uśmiechniętym. Klip jest dość nietypowy i oryginalny. Pokazuje różne fascynujące złudzenia optyczne. Niestety nie udało nam się znaleźć reżysera tego teledysku.

https://m.youtube.com/watch?v=KDXOzr0GoA4

Tworzymy własną definicję filmu !

804725_1516185845340861_547900437_n 12188849_1516185878674191_1063359926_n12181945_1516183545341091_1379208018_n

Kiedy dostaliśmy za zadanie stworzenia własnej definicji filmu, w formie plakatu, byliśmy bardzo ucieszeni. Z racji, że bardzo lubimy pracę zespołową, od razu wzięliśmy się do roboty. Usiedliśmy razem przy jednym stoliku i staraliśmy się odnaleźć jak najwięcej skojarzeń dotyczących filmu. Po kilkudziesięciu minutach mieliśmy już ich dość sporo. Nasza praca przebiegła szybko, a my byliśmy szczęśliwi, że wykonaliśmy dobrą robotę.  

Top 10 ulubionych reżyserów

Każdy z nas ma swój ulubiony gatunek filmowy.

Jednak zdecydowaliśmy się wybrać Top 10 naszych ulubionych reżyserów. Jest to m.in.:

1. Joe Wright – dostał nasze uznanie dzięki filmowi „Hanna” wydany 2011 roku. Znany jest także z filmu „Duma i uprzedzenie” oraz „Pokuta”

2. Maciej Żak – według nas najlepszy reżyser filmów komediowych.

3. Tim Burton – jeden z najlepszych reżyserów, jego bajki są humorystyczne oraz mają w sobie namiastkę czarnego humoru.

4. Andrzej Wajda – lubimy go, ponieważ jego twórczość nawiązuje do polskiego symbolizmy i romantyzmu

5. Jan Komasa – naszą ulubioną twórczością tego aktora jest etiuda pt. „Fajnie, że jesteś”

6. Adam Sandler – Najbardziej znany z filmu „Nie zadzieraj z fryzjerem” i „Duże dzieci”, które także są naszymi ulubionymi.

7. Jennifer Lee – słynna z filmu pt. „Kraina lodu” .

8. Aleksander Ford – polski reżyser filmowy, znany z „krzyżaków” .

9. Gore Verbinski – zyskał w naszych oczach, dzięki filmu pt. „Piraci z Karaibów”, ten film zachwycił nas pięknymi widokami oraz postaciami piratów.

10. J. B. Rogers – twórca filmów takich jak „American Pie”, cenimy go za wyjątkowe poczucie humoru, które możemy zobaczyć w jego twórczości.

Nasz ulubiony polski film

listydom

Naszym ulubionym polskim filmem są „Listy do M. ” reżysera Mitja Okorna. Film opowiada o miłości w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
Obsada to m.in. : Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Agnieszka Wagner, Wojciech Malajkat oraz Paweł Małaszyński.

Film zyskał w naszych oczach dzięki dobrej grze aktorskiej  oraz nie ukrywamy, że każdy z nas uwielbia klimat Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też, cieszymy się na nadchodzącą już drugą część „Listów do M.”