Recenzja Filmu ,,Nietykalni”

,,Nietykalni”

   W swoim życiu widziałam już wiele komedii. Jednak żadna nie wywarła na mnie takiego wrażenia jak ta. Jest to dzieło, którego nigdy nie zapomnę.

,,Nietykalni” to francuski film wyreżyserowany przez Oliviera Nakache oraz Erica Toledano. Film miał swoją premierę 23 września 2011 roku.  Sparaliżowany milioner Philippe (François Cluzet) potrzebuje ciągłej opieki. Zatrudnia on lekko zbuntowanego chłopaka z przedmieścia Drissa (Omar Sy). Obaj pochodzą jakby z dwóch innych światów. Driss to fan muzyki funkowej a sztuka jest dla niego czymś zupełnie niezrozumiałym. Philippe jest pasjonatem muzyki klasycznej oraz dużo inwestuje w obrazy. Mimo to udaje im się odnaleźć wspólny język. Chłopak nie traktuje inwalidy jak dziecka, dlatego tylko przy nim czuje się on na prawdę swobodnie. Wkrótce mężczyźni zaprzyjaźniają się i przeżywają razem wiele wspólnych przygód. Są oni idealnym przykładem na to, że nie ważne jest ile kto ma pieniędzy, czy jest inwalidą czy też nie, to i tak najbardziej liczy się jego wnętrze.

Ten film spodobał mi się tak bardzo, ponieważ różni się on od dzisiejszych komedii, które zazwyczaj są bez przekazu a żarty w nich zawarte są sprośne i obrzydliwe. Natomiast ta komedia (a właściwie komedio-dramat) może rozbawić a nawet wzruszyć do łez. Z czystym sumieniem mogę polecić ten film każdemu, nie zależnie od wieku czy też upodobań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge