Teledysk

YouTube Preview Image

Ten teledysk nawiązuje do serii filmu  ,,Szybcy i wściekli,, oraz śmierci jednego z głównych bohaterów.Pokazane są w nim momenty ze wszystkich część filmu.Jest inspiracją, ponieważ przedstawia jak nie wiele potrzeba do szczęścia i nie doceniamy tego co mamy.Są w nim pokazane wspaniałe  wzruszające ujęcia.

Lista Top Ten ulubionych reżyserów

pawe-pawlikowski-o-hollywood-MAIN_NO_LOGO-126538

  1. Paweł Pawlikowski - pierwsze miejsce oddajemy oczywiście nie komu innemu jak p. Pawlikowskiemu za wyreżyserowanie polskiego oscarowego filmu ,,Ida”, podczas którego możemy się poczuć jak byśmy oglądali stary polski film z taką różnicą, że w dobrej jakości.

MV5BMTY1NjAzNzE1MV5BMl5BanBnXkFtZTYwNTk0ODc0._V1_SX214_CR0,0,214,317_AL_

  2. Steven Spielberg - zasłużone drugie miejsce przypisujemy właśnie temu reżyserowi za wyreżyserowanie serii filmów fabularnych ,,Indiana Jones” ale także za filmy ,,Szeregowiec Ryan”, ,,Lista Schindlera” i wielu innych oscarowych filmów.

 pobrane

3. Woody Allen -nasze ostatnie miejsce na podium zajmuje oczywiście Woody Allen za wspaniale wyreżyserowanie filmów takich jak ,,O północy w Paryżu”, ,,Annie Hall”  czy ,,Wszystko gra”. Naszą uwagę zwróciły także cytaty Allena np. ,,Mo­je życie jest żałos­ne. Os­tatni raz byłem w ko­biecie zwie­dzając Sta­tuę Wolności.” ,,Jeśli chcesz rozśmie­szyć Bo­ga, opo­wiedz mu o twoich pla­nach na przyszłość.”

pobrane

  4. Andrzej Wajda - jest to reżyser wierny historii swojego kraju, udowadniając to w swoich wyreżyserowanych filmach np. ,,Wałęsa. Człowiek z nadziei”, ,,Katyń”, ,,Pan Tadeusz” oraz wiele innych patriotycznych dzieł.

pobrane (1)

 5. Ridley Scott – brytyjski reżyser filmów science-fiction, którego cechuje fantastyka. Jego najsłynniejszymi filmami są ,,Hannibal”, ,,Obcy” i ,,Helikopter w ogniu”

pobrane (2)

 6. Louis Leterrier – reżyser znany z filmów ,,Iluzja”, ,,Transporter” czy ,,Starcie tytanów”. Filmy Leterriera są nagrywane w sposób, w który widz przenosi się w akcje filmu, mimoteg że bywają fantastyczne.

bay

 7. Michael Bay – reżyser słynący z filmu ,,Bady Boy” oraz ,,Transformers”. Filmy jego reżyserii charakteryzuje wspaniała sztuka audiowizualna.

pobrane

 8. Roman Polański - to wszechstronny reżyser thillerów, dramatów wojennych, komedie i wielu innych gatunków. Jest twórcą filmów takich jak ,,Pianista”, ,,Rzeź” oraz ,,Dziewiąte wrota”.

 pobrane (1)

9. Rob Cohen – reżyser znany głównie z ,,Szybcy i wściekli” oraz ,,xXx”. Te filmy choć nie są nowościami to wciąż zachwycają  nieprzewidywalną akcją.

 pobrane (2)

10. Chris Columbus - właśnie temu reżyserowi zawdzięczamy wielkie kinowe hity takie jak ,,Harry Potter i Kamień Filozoficzny” a nawet ,,Kevin sam w domu”. Te filmy łączy jeden wątek rodzinny, która według tego reżysera jest najważniejsza.

Witajcie !

Ten blog został założony przez nas czyli trzy gimnazjalistki Klaudie, Natalie i Julie, które zgłosiły się do kursu internetowego Filmoteka Szkolna. Głównym tematem naszego bloga oczywiście będzie film. Będziemy tu opisywać nasze przygody dotyczące tego niezwykłego i tajemniczego tematu. Pozdrawiamy :)