Mamy to! :D

Witamy!

Niedawno ukończyłyśmy kurs ,,Filmoteka Szkolna, Akcja!”. Jesteśmy bardzo zadowolone, że udało nam się dobrnąć do samego końca. Było to niezwykłe doświadczenie, poszerzyłyśmy swoją wiedzę na temat kina, a także miałyśmy okazję nakręcić swój własny film, przy którym zresztą świetnie się bawiłyśmy. Mamy nadzieję, że będzie okazja, aby to powtórzyć. :)

 

11125544_681111232018669_555577749_n    klaps

11262350_681111202018672_708771739_n

Do zobaczenia! :D

 

Nasze pierwsze etiudy filmowe.

YouTube Preview Image

Naszym pierwszym krokiem było kręcenie filmu pt.”Buty Reni”. Dzięki temu zrozumieliśmy, że ścieżka młodego reżysera jest tą właściwą.

YouTube Preview Image

Ostatecznie udało nam się stworzyć etiudę filmową  pt. „Lekcja języka polskiego”. Praca nad tym filmem sprawiła nam wiele frajdy i satysfakcji. Podczas kręcenia materiałów zaliczaliśmy mnóstwo „wpadek”, które nas bawiły, ale także motywowały do dalszego działania. Jesteśmy dumne z tego, że udało nam się zrealizować film według naszego pomysłu.

TOP TEN REŻYSERÓW

Witamy ponownie!

Dziś chciałybyśmy zaprezentować Wam naszych ulubionych 10 reżyserów. Jest nam ciężko stworzyć ponumerowaną listę, dlatego wszystkie nazwiska będą w przypadkowej kolejności.

  • Jan Komasa- młody polski reżyser i scenarzysta filmowy. („Miasto 44″) Jan_Komasa_b&w
  • Tomasz Bagiński- artysta samouk-aż trudno w to uwierzyć, jego krótkometrażowy film ,,Katedra” zachwycił nas i pobudził do refleksji ,zresztą jak każda z jego animacjitomasz
  • Steven Spielberg- jeden z najwybitniejszych reżyserów naszych czasów,samouk- ciężko w to uwierzyć, nagrodzony aż trzema Oscarami. (,,Szczęki”)spielberg
  • Andrzej Wajda- Jego twórczość charakteryzuje się nawiązaniem do polskiego symbolizmu i romantyzmu. Za swoje zasługi  otrzymał Nagrodę Akademii Filmowej – Oscara. („Katyń”)

180px-2008.04.22._Andrzej_Wajda_by_Kubik_01

  • Tim Burton- według nas jest jednym z najoryginalniejszych reżyserów współczesnego kina, jego animacje zachwycają nie tylko najmłodszych widzów. („Alicja w Krainie Czarów”)

tim

  • Krzysztof Kieślowski- jeden z najlepszych polskich reżyserów, nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami. („Dekalog”)

Krzysztof_Kieślowski

 

  • Roman Polański- wybitny reżyser polskiego pochodzenia. („Pianista”) Roman_Polanski_Cannes_2013
  • Peter Jackson- miłość do tworzenia filmów zrodziła się już w dzieciństwie. Nic więc dziwnego, że uchodzi za fenomenalnego reżysera. („Hobbit”)  166px-PeterJacksonCCJuly09
  • Małgorzata Szumowska- polska reżyserka filmowa, scenarzystka, producent filmowy. („33 sceny z życia”)

Malgorzata_Szumowska_fot_6055061

  • Janusz Nasfeter- w  swoich filmach często poruszał tematykę nieszczęśliwego dzieciństwa i trudnego dorastania. Dzięki kursowi odkryliśmy jego niezwykłą twórczość. („Abel, Twój brat”)

janusz

 

Witamy

Jesteśmy czteroosobową grupą nastolatek. Naszą wspólną pasją jest kino. Zgłosiłyśmy się na kurs, ponieważ chcemy pogłębiać wiedzę na temat filmów. Oczekujemy, że po zrealizowaniu wszystkich modułów staniemy się świadomymi widzami. Tego samego życzymy pozostałym uczestnikom .  Mamy nadzieję, że razem z nami będziecie odkrywać tajniki filmu.

Pozdrawiamy

Grupa KLAPS