klasaIIIa

Zdobyliśmy Biegun

Już zdobyliśmy nasz biegun – daliśmy radę. Jas Mela i Marek Kamiński doszli na dwa bieguny Północny i POłudniowy – to była wielka odwaga. My mielśmy dużo radości, dowiedzieliśmy się dużo o nich. To na pewno pomoże nam w osiąganiu własnych celów !

autor: sp41klasaiiia katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Najlepszy Festiwal pod Słońcem

W naszej szkole było wielkie zamieszanie! W ramach projektu dowiadywaliśmy się dużo rzeczy o Janku Meli i Marku Kamińskim i zaczęliśmy działać. Z tego powodu zrobiliśmy apel. Na tym apelu każdy miał swoją rolę oraz czapeczki z gazety na głowie. Te czapeczki to nasze logo. Logo zaczęło powstawać gdy robiliśmy pierwszy plakat dla Jana Meli i Marka Kamińskiego. Gdy skończyliśmy plakat zostało trochę papierów i z tego ja zrobiłam czapeczkę ,a moja koleżanka zrobiła zielonego kosmitę i z tego powstało nasze logo.
Nie skończyłam opowiadać o tym apelu. Więc przygotowywaliśmy się do tego apelu zaledwie miesiąc. Najpierw nasz nauczyciel od informatyki Krzysztof Jaworski powiedział nam żebyśmy mu powiedzieli jakie mamy cele i jak mu to powiedzieliśmy to wydrukowaliśmy to na kolorowe kartki i na górze napisaliśmy: Jak mam dojść na swój biegun? To było super !!!!
Zaprezentowaliśmy wszystko co zrobiliśmy w projekcie poprzez happenning. Wszystkim bardzo się podobało !
Weronika

W czasie przygotowań do wyprawy na biegun przez ostatnie pół roku dowiadywaliśmy się ciekawych informacji o Marku Kamińskim i Jasiu Meli. Te informacje bardzo nam się przydały do występów na festiwalu 2.0.
Włożyliśmy dużo pracy w nasz projekt i jesteśmy z niego bardzo dumni ale to nie koniec, nasza praca nie kończy się na tym. Na festiwalu w czasie naszej prezentacji wszyscy byli zadziwieni dlatego, że dzieci które występowały siedziały między innymi dziećmi a gdy Pan dał sygnał wyznaczone osoby założyły czapeczki z papieru i chodzili i pytali się jak mogę znaleźć mój biegun , jak mogę znaleść mój biegun. Później oglądaliśmy filmy i podcasty. Ustaliliśmy też wspólnie jakie cechy pomagają osiągać na nasze cele. Było świetnie.

Julia

autor: sp41klasaiiia katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (5)

Jak osiągnąć cel ?

Rady:

1)Dobrze się uczyć, ponieważ „nauka to do potęgi klucz”.
2)Interesować się daną dziedziną.
3)Ciężko pracować, aby osiągnąć cel.
4)Porozmawiaj z osobą która się na tym zna(np. chcesz zostać piosenkarzem/piosenkarką to korzystaj z każdej okazji, żeby porozmawiać np. z Łukaszem Zagrobelnym).
5)Bardzo dużo trenować.
6) Mieć odwagę, marzenia i wiedzieć jakie są konsekwencje naszego wyboru.

I to, by było wszystko z naszych rad mamy nadzieję, że osiągniecie swój cel.

Filip K. i Filip Ł. :)

autor: sp41klasaiiia katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Nasze logo – nasza maskotka projektowa !

Od Szkoła z klasą 2.0
autor: sp41klasaiiia katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (20)

Nasz projekt na szkolnym korytarzu !

autor: sp41klasaiiia katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (6)

Film

YouTube Preview Image
autor: sp41klasaiiia katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (5)

Konkurs informatyczny 2012r.

Na konkursie informatycznym było bardzo ciekawie dlatego że  zadania były łatwe. Trzeba było zrobić rysunek i przepisać tekst.

Na koniec było trzeba rozwiązać test dotyczący informatyki.

Pozdrawiam Damian

autor: sp41klasaiiia katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (7)

Gazetka wyprawy

Na  Kółku informatycznym odbyła się pierwsza trasa na biegun .  Robiliśmy tam gazetkę na temat naszych blogów  i naszego projektu . Można ją zobaczyć pomiędzy 1/2  piętrem .ZAPRASZAMY  NA BLOGI!!!   :) Razem z naszą panią czytaliśmy o dzieciństwie Marka Kamińskiego .i Przygotowujemy się do dalszej wędrówki.

Filip Łykowski i Julia Skubiszak

autor: sp41klasaiiia katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (5)

www.kula.gov.pl

KULA.GOV to strona na której można się dowiedzieć różnych ciekawych informacji o miastach polski.
W Białymstoku są 2 gry ; wiatraki i teatr lalek. W Żelazowej Woli można zobaczyć miejsca w których był Fryderyk Chopin, można też posłuchać jego utworów. W Toruniu można nauczyć się piec pierniki i zwiedzić pracownie mikołaja Kopernika i dowiedzieć się jakich sprzętów używał uczony. W Gdańsku można pójść na jarmark św. Dominika i do centrum sztuki współczesnej. Zapraszamy na do krainy Kulka i Kulki

autor: sp41klasaiiia katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

od bułki do spółki

„Od Bułki Do Spółki”

„Od Bułki Do Spółki” to gra rozwijająca umysł oraz umiejętności z ekonomii.

W tej grze chodzi o to, żeby zarobić jak najwięcej pieniędzy.

A zarobione pieniądze można przeznaczyć na ulepszenia i zmianę położenia. Np. z podwórka na ulicę, z ulicy do kina, a z kina do centrum handlowego oczywiście można z centrum handlowego do kina, z kina do podwórka, podwórka do centrum handlowego itd. Itd.

Zawsze dostaje się gazetę i tam jest pogoda i ważne wydarzenia takie jak maraton filmowy w kinie, koncert gwiazdy muzycznej itp.

Sądzę, że ta gra jest bardzo fajna i można się z niej wiele nauczyć.

Fiilip Łykowski i Filip Krzymuski

autor: sp41klasaiiia katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarze (3)
css.php