Drugaki ze Stępiny – prezentacja projektu

Każdy nauczyciel stoi przed dylematem: Jak zrealizować tzw. godziny karciane (popularne halówki)? Nasza klasa nie ma z tym problemu.

A było to tak:
Niedaleko naszej szkoły jest biblioteka publiczna. Jest to filia Biblioteki Publicznej we Frysztaku. Pani przedszkolanka zabrała dzieci do biblioteki… i tak się zaczęło.
W klasie pierwszej odwiedzaliśmy to miejsce regularnie, aby tam redagować swoją pierwszą książeczkę „W Krainie Liter”. Poznawane litery wędrowały na kartki ilustrowane w przeróżny sposób.
Udało się. Każdy uczeń jest już autorem pierwszej książki! To wielkie osiągnięcie i sukces!

Dawid
Dawid i jego książeczka

Na zakończenie programu przedszkolaki, dzieci klas I-III zaprosiły swoich rodziców do biblioteki, aby podziękować im za pierwszą przeczytaną książkę, kupioną kolorowankę czy opowiedzianą przed snem bajkę. Przybliżono rodzicom założenia kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Marsz
W drodze do biblioteki

W chwili obecnej nadal spotykamy się w bibliotece. Nasze spotkania mają inny charakter. Spotykamy się po to, by odkrywać nową Krainę – to KRAINA LEKTUR.
W przepięknej scenerii, bo wśród regałów z książkami, z których wyglądają nasi bohaterowie omawiamy lektury przewidziane dla klasy drugiej.

Oj, nie jesteśmy molami książkowymi, którym tylko czytanie w głowie i to przez bite dwie godziny zegarowe. W bibliotece dzieją się różne rzeczy.

I stąd nasz blog.

Zaglądajcie tu częściej, bo chcemy udowodnić, że komputer jest dziś bardzo ważnym narzędziem. Pomaga w wielu sprawach. A jego możliwości połączone z tradycyjnymi metodami nauczania dają oszałamiające efekty. O tym wszystkim będzie na naszym blogu.

Wychowawczyni
Dorota Salamon

PS.
Na naszym piętrze uczą się klasy I-III. Stanowimy jedną wspólną rodzinę. Ponieważ „siedzimy na łączach” będziemy informować co u innych.

 

Bohaterowie
Bohaterowie naszych bajek
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Bez kategorii, Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

2 Responses to Drugaki ze Stępiny – prezentacja projektu

  1. DW powiedział:

    Mam nadzieję, że każda wizyta na blogu będzie zaskakiwała czymś nowym, bo Drugaki to wspaniali artyści :) Pozdrawiam ciepło Was i Panią Dorotkę:)

  2. Dorota Salamon powiedział:

    Dzięki i jeszcze raz dzięki. Postaramy się! Również pozdrawiamy bardzo serdecznie, myślę, że następny list wyślą już blogujący. Wesołych Świąt!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>