Karnawałowe szaleństwo

Nasza klasa lubi uczyć się o rzeczach nam nieznanych. Zaciekawieni, czym jest karnawał usiedliśmy z Panią Dominiką przy komputerze i wpisaliśmy to hasło. Samo słowo „karnawał” oznacza pożegnanie z przyjemnościami. Po łacinie „carne vale” oznacza: „żegnaj mięso”. Śmialiśmy się, gdy usłyszeliśmy o tym. Dowiedzieliśmy się, że dawniej w karnawale na ulicach odgrywano przedstawienia, a ludzie przebierali się lub wkładali maski, żeby nikt nie mógł ich poznać. Dziś też zakładamy maski, tańczymy i objadamy się smakołykami. Nasza klasa też wykonała kolorowe maski (mamy nadzieję, że nikt nas nie rozpozna).

Nasze karnawałowe maski

W Internecie znaleźliśmy informację o tym, że najsłynniejsze zabawy odbywają się w brazylijskim mieście Rio de Janeiro. Ulicami miasta przechodzą roztańczone parady. Wielu Brazylijczyków odkłada pieniądze przez cały rok, by przez kilka dni w pięknym kostiumie tańczyć sambę. Byliśmy bardzo zaskoczeni, w jakie kolorowe stroje można się przebrać i zadecydowaliśmy, że na zabawę choinkową my też wymyślimy oryginalne stroje- maski już mamy.

Jak karnawał - to muszą być maski
Jak karnawał - to muszą być maski

Materiał przygotowała: klasa II pod kierunkiem pani Dominiki Winiarskiej

Publikacja: Dorota Salamon

PS

Maski wykonaliście prześliczne – są oryginale i pomysłowe. Wyglądacie w nich wspaniale. Życzę udanej zabawy choinkowej – bawcie się dobrze :-)

D.Salamon

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>