Nie pal przy mnie, proszę!

Uczestniczymy w kolejnym ogniwie w cyklu programów antynikotynowych ,,Nie pal przy mnie, proszę!” dla klas I- III szkoły podstawowej. Program realizowany jest przez Instytut Matki i Dziecka.  Klasa trzecia wzięła udział w pięciu warsztatach, na których wszyscy bardzo aktywnie współpracowali. W małych grupach prowadzili dialogi i konfrontowali wiedzę, a także rysowali, przedstawili dramę, wykonywali ćwiczenia oddechowe. Szukaliśmy potrzebnych informacji w google. Najciekawszy był eksperyment z dezodorantem, dzięki któremu zrozumieliśmy, że przebywanie z kimś, kto pali w jednym pomieszczeniu, jest szkodliwe.

Koordynator programu - pani Ewa Pawlus
Koordynator programu - pani Ewa Pawlus

Zostały omówione następujące tematy :

 1. CO TO JEST ZDROWIE?
 2. OD CZEGO ZALEŻY NASZE ZDROWIE?
 3. CO I DLACZEGO SZKODZI ZDROWIU?
 4. CO ROBIĆ, GDY MOJE ZDROWIE JEST ZAGROŻONE?
 5. NIE PAL PRZY MNIE , PROSZĘ !
Uczestnicy programu
Uczestnicy programu

Program ma charakter profilaktyczny, czyli jego celem jest utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

Uczestnicy programu
Uczestnicy programu

Dzięki warsztatom:

 •  Poszerzyliśmy informacje na temat zdrowia.
 • Wykształciliśmy postawy odpowiedzialności za własne zdrowie.
 • Wykształciliśmy umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni przy nas palą papierosy.

Na zakończenie został zorganizowany konkurs plastyczny pt. ,,Nie pal przy mnie, proszę“, którego zwyciężczynią wytypowaną przez klasę została Weronika, która ukazała w swojej pracy wiele emocji. Wyróżniony został rysunek Wiktora, na którym wszystkich wzruszyło niemowlę w wózku, przy którym pali się papierosy. Janek podszedł do sprawy bardzo osobiście, bo narysował swojego tatę, który pali papierosy. Kinga napisała mądre dialogi, a Łukasz na jednym rysunku ujął wiele negatywnych skutków palenia. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody.

Praca konkursowa
Praca konkursowa
Praca konkursowa
Praca konkursowa

Centrum uśmiechu: http://www.youtube.com/watch?v=H0d-zG2Z2-g

 

 

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

2 Responses to Nie pal przy mnie, proszę!

 1. Dorota Salamon powiedział:

  Myślę, że to były ciekawe zajęcia i nikt z was nigdy nie sięgnie po papierosy. Przecież to truciznaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. M.T.-G. powiedział:

  „Wiedzą wiewiórki, sarny i jelenie, że szkodliwe jest palenie”:)
  Maluszki wspaniała praca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>