Podaj dalej

Choroba nie pozwala mi być razem z Wami. Ale trzymam przed sobą piękne laurki: serduszka i ozdobne kartki. To prawdziwe dzieła sztuki. Każde laurka wykonana została z potrzeby serca i zawiera piękne szczere życzenia.

Kolejna miła niespodzianka. Po raz kolejny z oczu popłynęły mi łzy. Czytam życzenia, podziwiam  pomysłowość każdego z Was i stwierdzam, że polska oświata jest w dobrych rękach. Macie nie tylko wiedzę i umiejętności, które w dzisiejszym świecie są priorytetem, ale znacie wyśmienicie reguły dobrego wychowania – wiecie co to jest etykieta, savoir-vivre.

Sprawne ręce, mądra głowa i wielkie serce – to czyni Was niezwykłymi.

Dzięki Wam w moim domu zawitała dziś wiosna
Dzięki Wam w moim domu zawitała dziś wiosna

Dziękuję z całego serca za wszelkie dowody pamięci.

I tu zrodziła się taka refleksja:

Kiedyś oglądałam bardzo ładny film pt „Podaj dalej”. Bohaterem filmu jest chłopiec, który boryka się ze strasznymi problemami. Można powiedzieć, że w życiu spadają na niego same nieszczęścia – nie ma ojca, matka nadużywa alkoholu, problemy finansowe itp.

Nauczyciel zadaje naszemu bohaterowi takie zadanie: „Pomyśl, co mógłbyś zrobić aby świat stał się lepszy i wprowadź to w życie”. Piękny temat, jest nad czym się zastanowić. Chłopiec wpada na genialny pomysł. Jego recepta na ulepszenie świata brzmi: „Znajdź trzy osoby, którym pomożesz. Musi to być coś, czego nie mogli zrobić sami. W zamian niech oni pomogą trzem następnym osobom itd. Powstanie wówczas piramida dobra…”

Tak powstaje piramida dobra - film "Podaj dalej"

Powstaje ruch „Podaj dalej”.

 Otrzymując od was tyle bezinteresownych dowodów pamięci myślę sobie, że budujemy podobną piramidę dobra: Coś otrzymałeś – podaj to dalej i pomnóż przez trzy.

.Wysyłając w świat dobre uczynki czynimy świat lepszym, bo szczęście zaczyna się od nas i rozchodzi się po świecie.

Dziękuję Wam i Wychowawczyniom

Dorota Salamon

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13. Dodaj do zakładek ten link.

2 Responses to Podaj dalej

  1. Klasa II powiedział:

    Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wywołać uśmiech na Pani twarzy:) pracujemy, uczymy się i odkrywamy tajemnicę świata każdego dnia. Serdecznie pozdrawiamy

  2. Dorota Salamon powiedział:

    Również pozdrawiam Wszystkich i jeszcze raz serdecznie dziękuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>