Wielkanoc 2013

Za oknem pada śnieg. Jest zimno i ponuro. Pogoda iście zimowa. A przecież Wielkanoc to pierwsze wiosenne kwiaty, to radość, że budzi się nowe życie. Klasa druga nie popadła w marazm i przygnębienie. Dowodem tego są piękne wielkanocne ozdoby. To nic, że pada śnieg, że można lepić bałwana, że zielonej trawki ni na lekarstwo. Skoro Wielkanoc, ma być świątecznie, radośnie i wiosennie. I jest wiosennie. Piękne kurczaczki oznajmiają, że idzie nowe, że trzeba się radować bo mamy Święta.

Jeśli Wielkanoc, to muszą być pisanki. I jest bardzo wieeeelka pisanka.

Są też pisanki w wielkim wielkanocnym koszyku. Te pisanki są niezwykłe i wyjątkowe. Piękne kompozycje cieszą oko. Regularność, staranność,  oryginalność i kolorystyka to atuty  tych papierowych pisanek. Druga strona nie mniej ważna zawiera szczere życzenia napisane ręką drugoklasisty, pani bibliotekarki i wychowawczyni.

 

W klasie drugiej jest cudownie. Tu o nastrój przed każdym świętem dbają wszyscy: uczniowie, rodzice, dziadkowie. Na szydełku można zrobić różne ozdoby: bałwanka, aniołka, a nawet wielkanocną kurkę. A babcia umie zrobić wszystko. Piękna sprawa, że są odpowiedzialni rodzice i pracowite babcie.

Oglądam te piękne ozdoby, czytam szczere życzenia i myślę sobie że świat jest piękny… mimo, że za oknem pada śnieg.

Niech te Święta będą okresem radości i refleksji nad każdym przemijającym dniem.

Dziękuję za życzenia i wszystkie dowody pamięci.

Dorota Salamon

 

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>