Wojsko idzie, wojsko śpiewa

Żołnierz dziewczynie nie skłamie, chociaż nie wszystko jej powie
Żołnierz dziewczynie nie skłamie, chociaż nie wszystko jej powie

Klasa druga miała przyjemność spotkać się z żołnierzem zawodowym. Ze względu na tematykę na zajęciach- osoby pracujące w nocy udało mi się zaprosić znajomego żołnierza.

Żołnierz zarzuci broń na ramię - wróci, to resztę dopowie

Dzieci były zachwycone, ponieważ nigdy nie miały okazji spotkać prawdziwego żołnierza – takiego z pełnym wyposażeniem na żywo.

Gdy byłem chłopcem, chciałem być żołnierzem

Pan Paweł opowiedział o swojej pracy, która wymaga wielu wyrzeczeń i poświęceń. Zaciekawił różnymi ciekawostkami oraz zgromadzonym sprzętem: wodoodporne zapałki, camel bag (plecak na wodę), czy chleb, który posiada datę ważności przez 10 lat.

Czuwać ktoś musi na polskiej granicy. Mój chłopiec jej strzeże z swym psem
Czuwać ktoś musi na polskiej granicy. Mój chłopiec jej strzeże z swym psem

To tylko niektóre z wielu tajemnic wojskowych, które mogliśmy poznać.  Każdy mógł dotknąć, przymierzyć i zobaczyć z bliska różne elementy umundurowania żołnierza. Otrzymaliśmy także specjalne batoniki wojskowe, które zaspokajają głód na 5 godzin. Niespodzianka się udała :)

Pamiątkowe zdjęcie
Pamiątkowe zdjęcie

Dominika Winiarska

Podpisy pod zdjęciami to cytaty znanych piosenek wojskowych

D.S.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

One Response to Wojsko idzie, wojsko śpiewa

  1. dominisiapodlasek powiedział:

    Fajna lekcja! Już mamy materiał i zrobiliśmy ciekawą stronę do gazetki. O wojsku jeszcze nie pisaliśmy! Redakcja gazetki „Tu i teraz-bis”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>