Wszędzie pełno jesieni

Gosia: Dzisiaj po czwartej lekcji poszliśmy do lasu. To była bardzo fajna niespodzianka. Wzięliśmy ze sobą kartki z narysowanymi liśćmi i pani powiedziała, że mamy wziąć ołówki. Byliśmy już w lesie, a mi zginęła kartka z liśćmi. Gdy wracaliśmy znalazłam zgubioną kartkę. Myślę, że jeszcze tam pójdziemy.
Hubert: Dzisiaj byliśmy na wycieczce w lesie. Było cudownie. Byliśmy zachwyceni szelestem liści, które lśniły w promieniach słońca. Wszyscy zbierali kolorowe liście: czerwone, pomarańczowe, żółte i brązowe. Było tak fajnie. Robiliśmy odciski kory drzew. Niestety, musieliśmy wracać na odwóz.

W drodze do lasu
W drodze do lasu
Już w lesie
Już w lesie
Las jest piękny
Las jest piękny

Ilona: To był fajny dzień. Byliśmy na spacerze w lesie. Zbieraliśmy liście buka, lipy i innych drzew. W drodze powrotnej spotkaliśmy przedszkolaków i pani Dorotka zrobiła im zdjęcie. Jak przyszliśmy do szkoły to opowiadaliśmy o drzewach. Małgosia i Sylwia nazbierały bardzo dużo liści. Mówię wam, w  lesie jest najfajniej.
Krystian: Poszliśmy do lasu. Zbieraliśmy różne liście, bo mamy zrobić pracę plastyczną z tych liści. Mówiliśmy o runie leśnym, podszycie i drzewach wysokich. Zachwyciliśmy się różnobarwnością lasu. Było bardzo pięknie i kolorowo. Ktoś wyrzucił 12 śmieci. Był to jakiś zbój, który niszczy przyrodę.

Młodzi odkrywcy przy pracyMłodzi odkrywcy przy pracy
Jak tu kolorowoJak tu kolorowo
Tu zobaczyliśmy sójkęTu zobaczyliśmy sójkę

Sylwia: Byliśmy na spacerze w lesie. Poznaliśmy nazwy drzew. Zbieraliśmy liście z różnych drzew. Nasza wychowawczyni pani Dorotka zrobiła nam parę zdjęć. Na karteczkach cieniowaliśmy korę drzew. Ktoś zaśmiecił cały las. Oj, nieładnie się zachował.
Jakub: Byliśmy w lesie. Zbieraliśmy liście. Monika nazbierała bardzo dużo liści klonu. Ja nie. Mijaliśmy się z klasą 0. Pani robiła nam zdjęcia w lesie. W lesie były śmieci. To bardzo niedobrze.
Ala: Dziś był super dzień:) Byliśmy na małej wycieczce w lesie. Próbowaliśmy rozpoznawać drzewa po liściach. Odbijaliśmy też korę wybranego przez nas drzewa na kartce papieru. Spotkaliśmy przedszkole, które też wybrało się na spacer. Wszyscy nazbierali bardzo dużo liści. Podobało mi się szuranie liści, które pięknie wirowały pod naszymi nogami.

Spotkanie z przedszkolakami Spotkanie z przedszkolakami
Świat jest ciekawy Świat jest ciekawy
Lupy, jesienne liście - każdy coś trzyma Lupy, jesienne liście – każdy coś trzyma
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13. Dodaj do zakładek ten link.

Komentowanie wyłączono.