Śmiechu warte

środa 11.12.13 r.

Dzisiaj rano pani napisała na tablicy „Patyczak + wylinka”. Wszyscy zastanawiali się co to znaczy. Pani na lekcji powiedziała, że nasz patyczak zrzucił skórę. Martwiliśmy się, że zakopaliśmy żywego patyczaka. Ale on tylko zrzucił skórę, co nazywa się wylinką, linieniem. Tak więc w poniedziałek pochowaliśmy skórę patyczaka.
Hubert, kl.III
Śmiechu warte? – Nie, nie – tak dochodzi się do wiedzy
Dysponujecie  potężnym narzędziem jakim jest internet. Jeszcze pięć lat temu aby zdobyć wiadomości z różnych dziedzin musielibyście przejść długą procedurę: odwiedzić bibliotekę, znaleźć odpowiednią książkę i szukać, szukać, szperać. Dziś zadanie macie ułatwione. Jest problem – otwieracie komputer, wrzucacie odpowiednie hasło i są wiadomości na dany temat.
Nurtował mnie problem patyczaka – było 3 patyczaki, nadal są 3 patyczaki i jeden martwy. Poniżej polecam wam strony, z których dowiedziałam się bardzo dużo o patyczakach:

http://www.straszyk.pl/wylinka-u-patyczakow

http://www.michalbemowski.pl/inne/patyczaki.html

Ważne! Trzeba chcieć poszukiwać, zastanawiać się nad problemami i czytać, czytać, czytać. Nie wszystko znajdziemy jednak w internecie. Książki nie zastąpi nic i nikt.
Dorota S.

Można tak zdobywać wiedzę
Można tak zdobywać wiedzę
Najlepiej wypożyczyć książkę
Najlepiej wypożyczyć książkę
Biblioteka zaprasza
Biblioteka zaprasza
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>