Jesteś nam potrzebny, bo… – to nie tylko zabawa

W ten czwartek, na godzinie wychowawczej, 5 klasa świetnie się bawiła. Pani Małgosia przygotowała zabawę, która miała nas wzmocnić, mieliśmy się poczuć potrzebni.
Pani rozdała nam kartki, na których mieliśmy odrysować swoje dłonie. Każdy podpisał swoją „łapkę”. Następnie podawaliśmy je sobie po kolei, wpisując w kontur dłoni TYLKO pozytywne cechy lub możliwości, czy też nasze dobre uczynki. Gdy łapka wróciła do właścicieli, niektórzy po prostu zaniemówili.
Okazało się, że wszyscy mamy pozytywne cechy, że rówieśnicy dostrzegają w nas dobre strony. Po przeczytaniu wszystkich zapisów, osoby chętne mówiły o swoich odczuciach, o tym co sprawiło im radość. Niektórzy byli zdziwieni, że tak dużo w nich dobra. Wszyscy zabrali „dłonie” do domu.
Wzmacniamy siebie nawzajem – może NIEKTÓRZY z naszej klasy poprawią swoje zachowanie, wiedząc że są potrzebni i wartościowi- mówi nasza wychowawczyni.
Zachęcamy do zabawy.
Patrycja kl.V

Ciekawa lekcja Klasa piąta Część klasy
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>