Czy to możliwe?

Pierwsze bazie
Pierwsze bazie

Dzisiaj gdy szedłem do szkoły zauważyłem, że na mojej wierzbie koło domu zakwitły bazie. Chociaż jeszcze nie były dobrze rozwinięte, to i tak były puszyste i piękne. Zastanawiałem się czy to możliwe, że w zimie rosną bazie?  Zazwyczaj pojawiały się w marcu, a teraz rosną w styczniu. Myślałem, że  baziami stroi się koszyczki wielkanocne, a tutaj będziemy stroić bałwany. Dlaczego one rosną w zimie? Nie ma śniegu, mrozu, słońce świeci i dostarczyło wierzbie tyle energii, że rozkwitły się pąki. Najgorsze jest to, że jeśli pąki rozwiną się u drzew owocowych  to nie będzie owoców.
Hubert kl.3
Jeśli tęsknicie za zimą obowiązkowo zaglądnijcie do klasy pierwszej. Tam na gazetce piękna zimowa dekoracja: bałwanki, śnieżynki, ośnieżone domy. Prawdziwa zima. Prace powstały pod kierunkiem pani Madzi. Poniżej ich prezentacja.

bałwanek inne bałwanki piękne bałwanki
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>