Walentynki

Walentynki to szczególny dzień. W tym dniu wspominamy biskupa Walentego. Na jego cześć ponad 500 lat temu ogłoszono dzień 14 lutego dniem zakochanych o nazwie Walentynki. W tym dniu dorośli jak i młodsi robią lub kupują walentynki podpisując je: „Dla Ciebie – święty Walenty” lub  „Twoja walentynka”. Sprawiamy wtedy drugiej osobie przyjemność i radość.

dekoracja serca upominki

Dziś w naszej szkole odbyła się zabawa walentynkowa na której bawiliśmy się w najlepsze. Na start dziewczyny i chłopaki ustawili się w kole. Każdy otrzymał  czerwone serduszko z numerkiem od 1 do 40. Chłopak musiał odszukać dziewczynkę, która ma numerek taki jak on. Następnie w parach tańczyliśmy do rytmu różnorodnych piosenek. Potem odbyła się inna zabawa. Poproszono dziewczynki z numerami od 1-9 i chłopaków od 1-8. Akurat mnie i mojemu koledze Mateuszowi udało się dostać do ósemki szczęśliwców. Nasza koleżanka Bożena była przebrana za cygankę i czytała zagadki. Zgadywaliśmy je, następnie zza parawanu wychodził jakiś uczeń przebrany za postać z zagadki. Podchodził do osoby z numerkiem takim samym jak jego, brał za rękę i prowadził  do szeregu. Zabawę przerwał głos pani Grażyny Bysiewicz, przewodniczącej komitetu rodzicielskiego, która zaprosiła nas na posiłek. Gdy weszliśmy do klasy na stole leżały kanapki, były pyszne, do tego był jeszcze sok. Gdy zjedliśmy przyszliśmy na salę, tam pani Anastazja i pani Magdalena rozdały walentynki. Ta zabawa była rewelacyjna. :) :D

prowadzący pani najmłodsi
zabawa zabawa fajnie

Dziękujemy paniom z komitetu rodzicielskiego, wszystkim nauczycielom i tym, którzy zorganizowali naszą imprezę. Dziękuję wszystkim Walentym za piękne walentynki.
Hubert, kl.III

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13. Dodaj do zakładek ten link.

4 Responses to Walentynki

 1. Michał Dziok powiedział:

  Fajne były walentynki

 2. Zuzanna Zajchowska powiedział:

  No super

 3. Dominika B. powiedział:

  Hubert jesteś wspaniałym redaktorem:) Miło tu do Was zagladać i dowiadywać się jak dużo u Was się dzieje, bawicie się i uczycie i nie zapominajcie o uśmiechu każdego dnia:) Pozdrawiam z całego serca całą wspaniałą klasę 3 i Panią Dorotkę:)

 4. Dorota Salamon powiedział:

  Dzięki za ciepłe słowa. Ja też pozdrawiam i życzę wszystkiego co piękne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>