Pasowanie na czytelnika

Piątek, 28.02.14 r.

img17_96 img17_99 img17_108

Dzisiaj na drugiej lekcji odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. To szczególny dzień, gdyż po raz pierwszy uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Wszyscy przyszli do szkoły odświętnie ubrani i pełni radości. Nikt nie był smutny. Na pierwszej lekcji pani Danuta Pająk wezwała mnie do biblioteki bym przebrał się za moją postać. Byłem krasnoludkiem i cały byłem ubrany na niebiesko. Potem poszedłem na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się próba. Gdy zadzwonił dzwonek wszyscy aktorzy schowali się za kurtynę. Po chwili weszło na salę bardzo dużo dzieci. Wszyscy się stresowali, bo nie mogliśmy nic sknocić. Jakbyśmy coś sknocili, byłaby katastrofa.

img17_104 img17_103 img17_105

Przedstawienie zaczęło się. Aktorzy mówili ze spokojem każde słowo. Gdy wszedłem na scenę wszyscy wybuchnęli śmiechem. Mieli z czego: byłem ubrany w spodnie Patrycji i bluzkę mamy. Ale jakoś uszło. Potem piąta klasa zaśpiewała piosenkę. Następnie dzieci powtarzały przyrzeczenie. Po złożeniu przysięgi pani bibliotekarka wzięła książkę, kładła na  ramię ucznia i mówiła jego imię, a następnie powiedziała: Pasuję cię na czytelnika biblioteki szkolnej”.  Pani wręczyła każdemu dyplom i zakładkę do czytania. Potem czytała zagadki. Nagrody wygrało dużo osób, ale najlepszą nagrodę dostała Karolinka Lorenc z przedszkola za bardzo dobre zachowanie przy odwozie.  Wszyscy uśmiechnięci wrócili do sal.
Hubert, kl.III

img17_107 img17_106 img17_102
img17_101 img17_98 img17_97
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>