Film o plotce

W poniedziałek na piątej lekcji poszliśmy na świetlicę oglądać film. Film był bardzo ciekawy i pouczający. Film pod tytułem „Pewna wiadomość” był o kurze, która powiedziała innej kurze plotkę, a potem ta plotka się rozniosła po całej okolicy, a w końcu trafiła do gazety. Plotka była o kurach, które wydziobały sobie wszystkie pióra, żeby zaimponować kogutowi. Ale to wcale nie była prawda. Każdy przekręcił to na swój sposób. Na początku była jedna kura, a na końcu było ich ponad sto. Dowiedzieliśmy się, że plotki roznoszą się bardzo szybko. Informacje podawane następnej osobie są już zmienione, a przekazujący dodaje nowe. Jak mówią: „Plota rośnie w drodze”, „Naj­szyb­ciej na wadze przy­biera plot­ka…i tyl­ko jej nie pot­rze­ba diety cud, im tłuściej­sza tym le­piej smakuje”. Jak roznoszone są plotki najlepiej obrazuje poniższy tekst:
Wejdź na dach wy­sokiego budynku.
Ro­zed­rzyj po­duszkę, niech całe pie­rze por­wie wiatr.
Następnie spróbuj poz­bierać wszys­tkie piórka z powrotem.
Niewykonalne?
Tak właśnie działa plotka.
Zuzia, Ala, Dorota S.
Poniższe zdjęcia nie mają nic wspólnego ani z filmem, ani z plotkami. Tak prezentowała się dziś klasa druga. Na pewno na lekcjach robili coś fajnego. :)

img18_25 img18_24 img18_26
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>