Miły dzień

Klasy I-III wybrały się na wycieczkę. Gdy szliśmy drogą krzyczeliśmy „Cała Polska Czyta Dzieciom”, „Dzieci też czytają” oraz ”Rodzice czytajcie nam”. Tak właściwie nie wiedzieliśmy, gdzie w ogóle idziemy. Potem okazało się, że poszliśmy tam, gdzie nikt by nie wymyślił.

img20_54 img20_55 img20_56
img20_57 img20_58 img20_59

Pierwsze poszliśmy do sklepu, gdzie pani ekspedientka przeczytała nam fragment książki ” Dobre rady”. Ta krótka opowiastka miała przypomnieć nam jak mamy zachowywać się w sklepie. Nie możemy robić ze siebie widowiska, nie wymuszać od mamy zabawek, które nam się podobają. W podzięce wręczyliśmy pani kwiatki. Następnie wyruszyliśmy pod remizę OSP Stępina. Panowie strażacy pokazywali nam wóz strażacki i jego wyposażenie. Uczniowie mieli przyjemność poczuć się jak strażacy zwijając wąż gaśniczy. Nawet dobrze nam to poszło. ;) Strażacy niektórym z nas zakładali na głowę hełmy. Tata Gosi przeczytał  nam lekturę „O Wojtku, który został strażakiem”.  Podziękowaliśmy panom strażakom za oprowadzenie nas po remizie i przeczytanie książki. Następnie wyruszyliśmy pod przychodnie lekarską, gdzie spotkaliśmy panią, która uczy w Różance koło Strzyżowa. Pani Gabrysia przeczytała nam fragment książki „Dobre maniery” Ten fragment mówił o tolerancji.

img20_60 img20_61 img20_63
img20_65 img20_64 img20_66
img20_67 img20_68 img20_69
img20_70 img20_71 img20_72

W czasie oczekiwania na panią pielęgniarkę czytaliśmy wiersze o porach roku i dniach tygodnia. Gdy przyjechała pani pielęgniarka poprosiliśmy panią, aby przeczytała nam fragment książki o tym, że nie wolno grymasić, podczas przyjmowania leków. Na zakończenie rysowaliśmy kredą po betonowych płytach.
Każdy rysunek  był bardzo ładny tak jak dzisiejszy dzień. Po powrocie z wycieczki udaliśmy się na akademię z bardzo wielu okazji. Słuchaliśmy piosenek, które śpiewał chór i wierszy prezentowanych przez dziewczyny z gimnazjum. Ten dzień był superowy.
Hubert

img20_73 img20_74 img20_75
img20_76 img20_77 img20_78
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13. Dodaj do zakładek ten link.

3 Responses to Miły dzień

  1. Monika Ziarnik powiedział:

    Bardo było fajnie w środę najlepsze było to że rysowaliśmy na tych płytach.

  2. Michał Dziok powiedział:

    Było fajnie

  3. Ilona Gąsior powiedział:

    Ten dzień był na prawdę bardzo miły, a najlepiej było w tedy kiedy inni nam czytali te książki które przyniosła pani Agatka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>