Wycieczka do Wiśniowej

Dzisiaj klasa trzecia wybrała się na wycieczkę do Wiśniowej. To bardzo dobry dzień na wycieczkę – ciepły i słoneczny. W Wiśniowej znajduje się pałac Mycielskich. Gdy zajechaliśmy na miejsce zobaczyliśmy wielki obszar. Pierwsze poszliśmy na plac zabaw. Jest tam dużo zabawek.

img21_18 img21_12 img21_13

Potem poszliśmy do bardzo długiej alei drzew. Mieliśmy za zadanie namalować tę aleję. Każda praca była piękna. Gdy wróciliśmy się na plac zabaw mogliśmy przegryźć kiełbaskę.

img21_34 img21_15 img21_29

Następnie szliśmy po długich schodach i spotkaliśmy się z drugą grupą. Pani przewodnik przekazała nam dużo pożytecznych informacji, np. że tu jest tak dużo drzew, bo gdy w rodzinie Mycielskich urodziła się dziewczynka to sadzono lipę. Gdy urodził się chłopiec sadzono dąb. Gdy pani skończyła mówić mieliśmy przyjemność posłuchać afrykańskiej piosenki w wykonaniu uczniów ze szkoły muzycznej.

img21_19 img21_20 img21_30

Widzieliśmy też dąb, który prawie spłonął przez to, że pan wyrzucił tu niezgaszonego papierosa. Następnie poszliśmy do kaplicy kościelnej, w jej podziemiach pochowana jest rodzina Mycielskich. Było tam bardzo zimno, a wokół były poprzyczepiane nagrobne płyty. Jednak nie baliśmy się. Widzieliśmy dąb w którym ukrywali się Żydzi przed Niemcami. W koronie drzewa mieszka sowa, którą  dzieci nazwały Basia. A pani Agata Wojnarowska przeczytała nam wiersz: ”O czym szumi stary dąb”. Gdy poszliśmy do pięknego ogrodu dowiedzieliśmy się, że w tym miejscu stał kiedyś stół przy którym państwo Mycielscy rozmawiali. Potem dowiedzieliśmy się, że córka państwa Mycielskich gdy straciła swoich najwierniejszych przyjaciół – kota i psa to pochowała ich koło swojego domu i przykryła betonową płytą z ich inicjałami.

img21_23 img21_24 img21_25
img21_26 img21_10 img21_21
img21_32 img21_33 img21_27

Pani przekazała nam niezbędne i obszerne informacje. Podziękowaliśmy pani bardzo serdecznie. Na końcu wycieczki pani Dorotka oznajmiła nam, że to pani Agata Wojnarowska zorganizowała tę wycieczkę. Dziękujemy!!!! Ta wycieczka była super.
Hubert

img21_11 img21_31 img21_28

Monika w podobny sposób opisała dzisiejszą wycieczkę.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

3 Responses to Wycieczka do Wiśniowej

  1. Alicja Budnik powiedział:

    Ta wycieczka była bardzo fajna :D . I myślę że na mówię tatę i mamę żeby tam jeszcze raz pojechać.

  2. Ilona Gąsior powiedział:

    Fajnie było na tej wycieczce.

  3. Monika Ziarnik powiedział:

    fajna była ta wycieczka :)

Komentowanie wyłączono.