Na turystycznym szlaku – Rumunia

Turystyczny szlak zaprowadził nas do Rumunii. Przed wyjazdem pojawiła się nutka niepokoju i odrobina lęku, że to biedny i niebezpieczny kraj.
Okazało się, że są to uprzedzenia nie pokrywające się z rzeczywistością. Rumunia to piękny, malowniczy kraj i każdy tu coś dla siebie znajdzie.
Miłośnicy gór mogą nacieszyć oko przepięknymi widokami przejeżdżając słynną drogą transfogaraską.

img23_38 img23_37 img23_40

Na wielbicieli zabytków czeka ogromna ilość zamków warownych, chłopskich twierdz, obronnych kościołów, malowniczych miasteczek oraz niezwykła zabudowa wiosek saskich.

img23_44 img23_36 img23_39

Poszukiwacze przygód z dreszczykiem też coś dla siebie znajdą. Opowieści o najsłynniejszym wampirze świata posłuchamy w Bran, zwiedzimy „Zamek Drakuli”. Oczywiście, żadnego wampira nigdy nie było, to tylko fikcja literacka.

img23_46 img23_47 img23_43

Od jakości oświaty zależy rozwój każdej społeczności. Wiedzieli to najstarsi osadnicy Rumunii – Sasi, którzy budując zamki warowne, kościoły nie zapominali o szkole. W każdej takiej twierdzy znajdowały się sale lekcyjne. Nawet wtedy, gdy trwały walki, zamek lub kościół  był oblegany, zajęć w szkole nie przerywano.

img23_41 img23_42 img23_48

Ta informacja daje wiele do myślenia. Szkoła to bardzo ważna instytucja na całym świecie.
Póki co – miłych wakacji.
Dorota Salamon

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>