Mieć serce jak dzwon

Polecam ważny lek, dostępny o każdej porze dnia i roku, nie wywołujący żadnych skutków ubocznych i co najważniejsze – jest on darmowy. Od naszej silnej woli zależy, czy zechcemy po niego sięgnąć. Nie można go przedawkować i powinien być stosowany  przez całe życie. Jest potrzebny każdemu: dziecku, osobie dorosłej, choremu i zdrowemu.

Tym lekiem jest ruch. Nasze serce potrzebuje go bardzo. Jak podają statystyki Polacy najczęściej chorują i umierają z powodu zaburzeń układu krążenia.
Jeszcze nie tak dawno za wszystkim się chodziło. Chodziło się z Chytrówki do szkoły, chodziło się do sklepu, do Frysztaka, Pstrągówki. Dziś przed każdym domem stoi samochód. Henryk Szost, najlepszy polski maratończyk wyznaje, że w dzieciństwie był chorowitkiem. Połowę dzieciństwa spędził w szpitalach: anginy, zapalenia płuc, zapalenia opon mózgowych, świnka, wszystkie możliwe choroby tego wieku łapał jako pierwszy. Ten stan rzeczy uległ zmianie, gdy zaczął wychodzić na spacery do lasu i w góry. Sąsiad pewnego dnia zaproponował, aby poszedł z nimi na polowanie jako naganiacz. Polubił tę funkcję i chodził z myśliwymi do lasu. Tam wielokrotnie przemarzł, bo bywało sporo śniegu i temperatury minus 20 stopni. Od tego czasu przestałem chorować – wyznał nasz maratończyk.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie bójmy się ruchu, a już pod żadnym pozorem nie zabraniajmy poruszać się dzieciom.
Dorota Salamon

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>