Dlaczego?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nadciąga wiosna. Dziś każdy uczeń wie, skąd biorą się pory roku, ale np. według mitologii greckiej, to Kora, córka Demeter, bogini przyrody, wraca z Hadesu, krainy cieni do swej matki, stąd nastaje czas radości, czas zmian. Ileż pytań „dlaczego” musiało paść, by ludzkość poznała tę cudowną tajemnicę przyrody.
Czas wiosenny jest trudny, pełen niespodzianek. Oto za oknem widzimy na przemian promienie Słońca i opady śniegu, prognozy na jutro są niepewne, ale mamy pewność, że świat nasz wybuchnie zielenią i będzie pięknie.
Podobnie trudny czas dotknął naszą szkołę i mnie osobiście. Też możemy pytać „dlaczego”, ale tu większość pytań musimy pozostawić bez odpowiedzi lub tworzyć mity, jak czynili to nasi praprzodkowie.  Może po prostu… A prognozy są niepewne.

Kochani.
Wkrótce poznacie nowych nauczycieli, a oni poznają Was. Okażcie im szacunek i otoczcie miłością. Klasę szóstą i trzecią gimnazjum czekają ważne próby. Jestem przekonany, że każdy z Was stanie na wysokości zadania, a stać Was na wiele. I często pytajcie „dlaczego”. To właśnie ci dociekliwi opisywali świat, tłumaczyli to, co wytłumaczyć można oraz swymi pytaniami wskazywali drogi dla swych następców. Warto pytać, choć nie zawsze wszystko można zrozumieć.
W tych poszukiwaniach, w trudny czas egzaminów jestem z Wami.
Dziękuję za dowody pamięci.

Ze szczyptą wiary, odrobiną nadziei i ogromem miłości
Wiesław Salamon

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

One Response to Dlaczego?

  1. P.A. powiedział:

    Dziękujemy za słowa wsparcia i wiarę w nasze możliwości. Przesyłamy również najserdeczniejsze pozdrowienia. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do nas.
    Klasa VI wraz z wychowawcą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>