Łapiemy za kije

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku zainicjował piękną akcję wpierającą absolwentkę naszej szkoły Natalię Salamon w zbiórce środków finansowych na Polską Akcję Humanitarną. Zaprasza wszystkich na wiosenny marsz.

W  sobotę 28 marca 2015 r. o godz.11.00 rozpocznie się Frysztacki Marsz Nordic Walking. Trasa prowadzić będzie od Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przez Rezerwat „Herby” do placu rekreacyjnego w Kobylu. Impreza zakończona zostanie wspólnym ogniskiem (całość trasy 8 km).

Wpisowe 10 zł od osoby – całą kwotę wpisowego przekażemy na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.
FRYSZTACKI MARSZ NORDIC WALKING
SOBOTA 28 MARCA 2015 r. godz. 11:00
WPISOWE 10 ZŁ
ZAPISY PROWADZIMY DO 26.03.2015 w biurze GOSiR lub tel. 27 2777 111
img30_172 img30_173 img30_174

Jak podaje wikipedia Nordic walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku. Początkowo był stosowany przez narciarzy biegowych, którzy w ten sposób mogli ćwiczyć cały rok. Maszerując z kijkami używamy dodatkowej siły do kijków, przez co rozwijamy siłę i wytrzymałość ramion, spalamy więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu. Ten aspekt jest zachęcający i mobilizujący: idzie wiosna – kalorie są problemem, Święta nadchodzą – kalorie będą jeszcze większym problemem.
Łapiemy za kije i w drogę. Wiem, że w Stępinie są osoby, które uprawiają ten sport. Jutro sama stanę się właścicielką kijków.
Dorota Salamon
PS
We wpisie umieszczono logo: Maratonu Piasków, Polskiej Akcji Humanitarnej i Gminnego Ośrodka Sporu i Rekreacji we Frysztaku.
Więcej informacji o akcji wparcia PAH na stronie: Przez piach dla PAH

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>