Iść za marzeniem

Jeden z największych marzycieli, Martin Luther King, w czasach, kiedy ludzie byli prześladowani ze względu na kolor skóry, odważył się publicznie wyznać:
Mam ta­kie marze­nie, że pew­ne­go dnia czwo­ro moich małych dzieci będzie żyło w społeczeństwie, które nie będzie ich osądzało wed­le ko­loru skóry, lecz wed­le ich charakterów. Pewnie nawet nie przypuszczał, że to marzenie się spełni, mimo, że zapłacił za to życiem.
Inny marzyciel Paulo Coelho, mówi wprost:
Świat na­leży do ludzi, którzy mają od­wagę marzyć i ry­zyko­wać, aby spełniać swo­je marze­nia. 

Parę lat temu, gdy usłyszałam, że ktoś biega, ukończył maraton, chodzi po górach, podróżuje lub realizuje inną, „mało przydatną”, to znaczy nie zarobkową pasję, dziwiłam się takim fanaberiom.
- A po co to komu? – taki argument najczęściej był wytaczany. Aż tu nagle przyszło mi stanąć przy trasie maratonu w Krakowie, by kibicować najbliższym. Ogarnęło mnie wielkie wzruszenie widząc zmagania niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich, widząc niewidomych biegaczy z przewodnikami. Wtedy też przyszła odpowiedź na pytanie: „A po co to komu?”.
- A po to, żeby życie było piękniejsze, bo leczy nie tylko farmakologiczna tabletka, ale każde działanie, które daje motywację do życia. Zamieszczone niżej zdjęcia dokumentują to stwierdzenie. Nie znam historii tych ludzi, lecz wiem, że dokonali wielkich rzeczy. Przewodnik prowadząc niewidomego po pustyni, czy zespół niosący niepełnosprawną koleżankę przez cały Maraton Piasków. Widząc tych ludzi na mecie pokapały mi łzy. Jaki człowiek może być wspaniały.
Dorota Salamon

img30_261 img30_262 img30_263

Tutaj wpis o Maratończykach, którym kibicowałam i którzy zmienili moją wizję świata:
Maratończycy

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>