Małe nakrętki i wielkie worki

„Wtedy się prawdziwie daje, kiedy ten, kto daje,
jest tak samo szczęśliwy jak ten, kto otrzymuje …”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Minęło pewno trzy tygodnie, kiedy Paulina Froń weszła do pierwszej klasy i oznajmiła, że ona, Krzysztof Banaś i Wojtek Czech przynieśli plastikowe nakrętki. Postanowiliśmy wspólnie, że od tego dnia będą zbierać do worka, który będzie wyłącznie dla klasy pierwszej. Podpisaliśmy worek i od tego dnia „tak się zakręcili w akcji zbierania nakrętek”, że prawie codziennie ktoś przynosi. Paulina dba, aby przyniesione nakrętki z klasy pierwszej trafiały do ich worka. W zbieraniu nakrętek pomagają im koleżanki i koledzy z klasy: Emilia Legęza, Michał Machowski, Dagmara Podlasek, Karolina Winiarska, Mateusz Olech, Dominika Sikora. Emocje są wielkie, a radości jeszcze więcej. Pomimo tego, iż Magdaleny Janik z kl. II i Sylwii Janik z kl. IV nie da się pokonać w zbieraniu nakrętek, nikt się nie poddaje, tylko zbiera dalej. Wszystkim serdecznie dziękuję – katechetka Beata Winiarska.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ostatnie zdjęcie dokumentuje to zaangażowanie. Polonista patrząc na zapis zapewne zwróci uwagę na błędy ortograficzne, matematyk na pomyłki w liczeniu, niepoprawne zapisy. Ja widzę tu pracę pierwszych wolontariuszy, którzy angażują się całym sercem, aby zrobić coś dobrego dla innych.
wychowawca

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>