Wycieczka

Dnia 26 lipca cała rodzina (mama, tata, Patrycja i ja) wyruszyła na wakacyjną wycieczkę. Najpierw pojechaliśmy do Stobiernej (koło Dębicy). Znajdują się tam owady w powiększeniu. Była mrówka, modliszka, ważka, biedronka i wiele innych.

img31_128 img31_129 img31_130

Pojechaliśmy też do Pustkowa. Znajduje się tam Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania. Na początku weszliśmy schodami na szczyt. Tam znajdowała się tablica na której napisano, że zginęło tam 15 tysięcy osób. Co kawałek były tablice i dwie ręce wyryte w kamieniu. Był też wielki pomnik. Następnie poszliśmy do obozu pracy. Jest tam wiele pamiątek po obozie: talerze, makiety, listy, buty, itp. Ten wyjazd był bardzo kształcący.
Hubert, kl.IV

img31_131 img31_132 img31_133

W 2012 roku w konkursie Unijne Perły Podkarpacia projekt Gminy Dębica „Park Historyczny Blizna i Pustków – droga pamięci i pojednania” otrzymał wyróżnienie.
Zdjęcia pochodzą ze stron: Park owadów
Pustków

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>