Wielkie remonty i emotikony przy drodze

Nasza lokalna asfaltówka doczekała się prawdziwego liftingu. Trwa gruntowna modernizacja drogi powiatowej w miejscowości Cieszyna. Obecnie przebudowywane są trzy mosty na rzece Stępinka. Na wskutek suszy rzeka zamieniła się w maleńki strumyczek, taki niegroźny ciek wodny, odsłaniając przy tym kamieniste dno i wynalazki naszych czasów: plastik, szkło, metal. Snuje się leniwie wąziutkim pasemkiem zastygając miejscami w bezruchu i dając wrażenie niegroźnego strumyka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W naszej pamięci tkwi inny obraz, to widok groźnej Stępinki, która zalewała pobliskie pola, nieproszona z impetem wdzierała się do domów i zabudowań. Większość z nas, gdy deszcz pada i pada staje bezbronnie na drodze i obserwuje czy woda zmieści się pod mostem, czy nie. Wiemy, jakie są konsekwencje drugiego wariantu: gdy most spowolni przepływ fali, ta cicha Stępinka niczym macki ośmiornicy wedrze się w  nasze życie niszcząc pracę naszych rąk. I nikt i nic jej nie zatrzyma. Przebudowa mostów to dla nas spokojniejsze jutro.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pracownicy firmy odpowiedzialnej za remont mostów zadbali o komfort naszej jazdy w prosty i banalny sposób:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

:) Dorota Salamon ;)

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>