Bezpieczna droga do szkoły

To już czwarty rok, jak w pierwszym tygodniu września uczniowie ze szkoły w Cieszynie i Stępinie spotykają się pod schronem, by poznać pracę służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo. O tegorocznej edycji trzeba chyba napisać: IV Międzynarodowe Spotkanie Bezpieczna Droga do Szkoły.
Dlaczego „międzynarodowe?”.

Te miłe i sympatyczne Panie, które widzimy na pierwszej fotografii, to mieszkanki Kanady i Niemiec. Bardzo podoba się im idea tego typu spotkań. Panie odwiedzając Polskę za każdym razem dostrzegają pozytywne zmiany  w naszym środowisku: zadbane domy, piękne ogródki, remonty dróg, mostów. My często nie dostrzegamy jak pięknieje nam nasza Ojczyzna. Pamiętajcie Panie, że u nas jest najpiękniej. :) Do zobaczenia za rok!

Na zdjęciu drugim  pomysłodawca, organizator i wielki „Przyjaciel Dzieci”. Pan Sławek czyni wszystko, by z roku na rok impreza była atrakcyjniejsza: wydzwania, poszukuje sponsorów, rezerwuje terminy, zabiega, bo po prostu kocha dzieci. I za to wszystko bardzo, a to bardzo dziękujemy.
A zdjęcie trzecie – to absolwentka naszej szkoły, która mówi do nas: Na świecie nie jesteś sam, musisz w swoim życiu zrobić coś dobrego dla innych. Edytko, jesteś wspaniała. :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jest jeszcze cała rzesza anonimowych osób: strażacy, policjanci, inspektorzy ruchu drogowego, rodzice, wolontariusze, ludzie dobrej woli, którzy uatrakcyjnili nasze potkanie. Mówimy: DZIĘKUJEMY! Na pewno za paręnaście lat wspominając szkołę, niejeden uczeń przywoła wspomnienie spotkań pod schronem i będą to miłe wspomnienia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A było tak:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poniżej relacja uczestnika:
Dzisiaj (4 września 2015 r.) uczniowie ze szkoły w Cieszynie i Stępinie nie mieli lekcji, ale czy na pewno…?
Oto dowód, że było inaczej:
Historia: Mogliśmy wejść do schronu kolejowego, oglądać eksponaty i tablice dotyczące II wojny światowej.
J. polski: Niektórzy uczniowie, nauczyciele i rodzice czytali „Lalkę” Bolesława Prusa. Zapoznaliśmy się z życiorysem tego pisarza.
Wych. fizyczne: Biegaliśmy, graliśmy w piłkę i w badmintona.
Przyroda: Nikt z nas nie wyrzucał śmieci na trawę, tylko do kosza, co sprawia, że uczyliśmy się ekologii. Mieliśmy możliwość poznać jak zbudowany jest koń, dotknąć go i obserwować jak galopuje. Wiemy też jak pracują służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo.
Hubert, kl.V
A czy była matematyka?
Dorota Salamon

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

2 Responses to Bezpieczna droga do szkoły

  1. Edyta powiedział:

    Dziekuje za tak mile slowa ;) Mając wspaniałą wychowawczynię w klasach I-III trochę tej „wspaniałości” przeszło na uczniów ;)

  2. Dorota Salamon powiedział:

    Ej tam, ej tam. Człowiek sam decyduje co zrobić ze swoim życiem. Byłaś pracowita i uczynna, a teraz to tylko pomnażasz. Niech Ci się szczęści. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>