Opowieści babci i weekendowa wycieczka

Wiele razy moja babcia Danusia mówiła mi o swoim domu, w którym dawniej mieszkała. Opisywała go jak wyglądał i opowiadała związane z nim radości i smutki. W niedzielę 11 października wpadłem na pomysł, abyśmy razem wyruszyli na wycieczkę na „Dzilik” – tak nazywało się miejsce na Jaszczurowej, gdzie mieszkała moja babcia. Rodzina bez namysłu zgodziła się. Wyruszyliśmy ciepło ubrani, ponieważ tego dnia temperatura nie była wysoka. Gdy dotarliśmy do celu, zobaczyliśmy drewniany dom koloru niebieskiego.

img31_378 img31_377 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Niestety, do drzwi nie mogliśmy się dostać, ponieważ całe podwórze porośnięte było dzikim bzem. Tylko jedno z okien było otwarte, więc zajrzeliśmy do środka. W domu było ciemno, wokoło było mnóstwo zakurzonych mebli. Raz spytałem się mojej babci, gdzie jest jej obrazek komunijny. Odpowiedziała: „Został w domu na Dziliku”. Poprosiłem mojego wujka, aby wszedł przez okno i popatrzył po ścianach czy go nie ma. Znaleźliśmy tylko obrazek z wizerunkiem Najświętszego Serca Pana Jezusa, który był pamiątką Misji Świętych z 1985 roku. Przynieśliśmy babci ten obrazek, a ona bardzo się ucieszyła. Nazbieraliśmy również kasztanów z bardzo starego kasztanowca, który rósł obok domu. Przez gęstwinę liści zobaczyliśmy tylko napis: Jaszczurowa 71. Zziębnięci wróciliśmy do naszego ciepłego domu.
Hubert

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>