Niedziela Palmowa – Spotkanie Młodzieży

20 marca 2016 r. młodzież III klasy gimnazjum uczestniczyła w uroczystościach Światowego Dnia Młodzieży w Jaśle. Było to 31. już spotkanie Młodych zainicjowane przez Jana Pawła II. Uroczystościom – Drodze Krzyżowej i Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski. Uroczystość zgromadziła około 1000 młodych ludzi, którzy z księżmi, katechetami, nauczycielami i rodzicami przybyli na wspólne świętowanie. Duch modlitwy towarzyszył wszystkim, którzy tam się znaleźli, a całość uświetniał śpiew scholi i chóru młodzieżowego.
W homilii ks. bp Edward mówił o potrzebie kroczenia drogą Jezusa i wierności Jemu nawiązując do „Listu do Młodych” papieża Franciszka, wspomniał o uroczystości upamiętniającej rodzinę Ulmów z Markowej, zapraszał do wzięcia udziału w Światowych Dniach Młodzieży pod koniec lipca bieżącego roku w Krakowie. Wskazał młodzieży jako drogowskazy postacie błogosławionego Pier Georgia Frassatiego i świętej Faustyny.
Na zakończenie Mszy Świętej odbyło się wręczenie nagród za wykonanie palm oraz rozdano wszystkim „List do Młodych”.
Po Mszy Świętej franciszkanie – gospodarze spotkania uraczyli chętnych drożdżówką i herbatą.
Krzysztof Winiarski
———————————–
„Nasze życie, by było piękne,
musi być wypełnione myślami o innych” – Matka Teresa
Dziękuję bardzo Wszystkim Młodym uczestnikom Światowego Dnia Młodzieży w Jaśle za prawdziwą postawę chrześcijanina, wspólną modlitwę i miłą atmosferę.
Panu Krzysztofowi Winiarskiemu oraz rodzicom: pani Urszuli Czech, pani Wiesławie Czech, pani Janinie Sawickiej za to, że chcieli wspólnie z nami przeżywać ten dzień.
Wszystkim uczestnikom życzę, aby Pan Jezus Zmartwychwstały napełnił serce miłością i pokojem, każdy smutek przemienił w radość, każdy płacz i zmartwienie w szczęście i nadzieję – katechetka Beata Winiarska

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>