Bądź gotowy dziś do drogi…

Różne są motywy podróżowania. Są podróże marzeń, podróże życia, podróże do źródeł, podróże duchowe, podróże poślubne, podróże sentymentalne, podróże zarobkowe i wiele, wiele innych.
Człowiek odrywa się od zegara codziennych obowiązków, pozwala przemówić swoim marzeniom, opuszcza bezpieczną przystań i wyrusza w obranym przez siebie kierunku.
Leszek Kołakowski twierdzi: Nie, nie dla wiedzy podróżujemy. Nie po to też podróżujemy, by na chwilę z codziennych trosk się wyrwać i o kłopotach zapomnieć. (…) Nie, nie żądza wiedzy nas gna ani ochota ucieczki, ale ciekawość.
Ciekawość!!!
Nie ta plotkarska ciekawość – co słychać u Kowalskiego, Zosi, Józka, Frani – ale ciekawość odkrywania świata i jego tajemnic.

img32_813 img32_812 img32_811
Do podróżowania Wojciech Cejrowski zachęca tak: Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi o to, że jedni przez całe życie śnią o przygodach a inni, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad książki, wstają z fotela i wyruszają na spotkanie swoich marzeń.
img32_808 img32_807 img32_806

Weź podróżny, stary worek i na drogę buty dwa – tak śpiewała kiedyś Halina Frąckowiak.
Właśnie przygotowujemy się do podróży, która jest podróżą wielowymiarową, ale na pewno nie jest to podróż poślubna czy zarobkowa. :) Jak zawsze w takich chwilach poziom emocji wzrasta, adrenalina też jest powyżej normy. Podróż zaczyna się od zakupienia pierwszej rzeczy związanej z wyjazdem. A w podróży najważniejsze są buty. Zamiast starego worka nowiutki plecaczek, wygodnie buty i… – ciąg dalszy niebawem :) :) :)
Dorota Salamon

img32_810 img32_804 img32_803
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13. Dodaj do zakładek ten link.

4 Responses to Bądź gotowy dziś do drogi…

 1. Fanka powiedział:

  Wielkie gratulacje za odwagę przekroczenia progu i podążania za marzeniami! Przed Wami wiele przygód i mnóstwo radości! To Wasza własna fabryka pięknych wspomnień :) trzymamy kciuki!

 2. Grażyna powiedział:

  Ach w taką podróż chcę wyruszyć ……Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy, pięknych wrażeń życzę i pozdrawiam…..

 3. Dorota Salamon powiedział:

  Pierwsze wrażenia: cudowna wyprawa. :) – a gdzie i po co – relacja niebawem

 4. Dorota Salamon powiedział:

  Udało się:) Tych przeżyć tak szybko nie zabierze czas!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>