Listopadowa zaduma

Nadszedł czas kiedy świat okryty jest kolorami jesieni, dominują odcienie brązu. Przyroda szykuje się do odpoczynku po bujnym rozkwicie wiosny i szaleństwie pięknego gorącego lata. Ziemia spragniona deszczu i wytchnienia, bo tyle skarbów nam dała. Tylko my jakoś smutniejsi, jakby nie rozumiejąc matki natury tęsknimy za promieniami słońca i ciepłym powiewem wiatru.

Zbliża się listopad szczególny moment na głębsze zastanowienie się nad naszym życiem i przemijaniem. Odwiedzając cmentarze wspominamy tych, którzy odeszli. Jedni kiedy byli na etapie pięknej wiosny życia odchodząc zbyt młodo, inni kiedy ich życie było jak lato, a nieliczni doczekali jesieni życia.

Kto z nas to zrozumie i pojmie dlaczego – to wielka tajemnica. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko cieszyć się każdym dniem. Nie marnujmy czasu na byle jakość – może warto uśmiechnąć się przez deszcz…. Życie jest chwilą.
Grażyna Bysiewicz

img33_348 img33_349 img33_352
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>