To, co mam (…) To radość najpiękniejszych lat*

Tego wpisu by nie było, gdyby nie przypadkowe spotkanie z Panem Zbigniewem Mikuszewskim na Wieczorze Andrzejkowym w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie i krótka informacja Pana Zbigniewa: „Jesteśmy tutaj, bo występuje nasz syn”.

Ale od początku: RCKP w Krośnie i Krośnieńskie Towarzystwo Muzyczne od dziesięciu już lat organizują wieczory andrzejkowe. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Muzyka lat 70-tych”. Koncerty zawsze są na bardzo wysokim poziomie. Sala zawsze wypełniona po brzegi. I tak było też w tym roku: to był koncert, który zachwycił, przeniósł nas w inny wymiar, ze sceny popłynęły dźwięki, które zmieniają człowieka i świat. Wisienką na torcie był występ chóru wraz z orkiestrą symfoniczną, który zaprezentował piosenki zespołu ABBA. Tu żadne słowa nie oddadzą atmosfery i towarzyszących emocji.

img33_519 img33_515 img33_514

To jest tak. Jesteś poza granicami kraju i naraz słyszysz polski język. Robi ci się jakoś dziwnie na sercu. Podobnie było w niedzielę: słysząc, że na scenie wystąpi mieszkaniec Gminy Frysztak – zrobiło się ciepło na sercu. Na klarnecistę Szymona, który jest widoczny na zdjęciach, patrzyłam z podziwem, mimo, że nasze drogi nie skrzyżowały się nigdy.

img33_517 img33_518 img33_520

Wpis powstał z dwóch powodów: Gratulacje dla Szymona i Jego Rodziców. Wracając do domu dyskutowaliśmy o tym, ile pracy musieli włożyć ci młodzi ludzie, ile ponieść wyrzeczeń, abyśmy mogli usłyszeć tak perfekcyjnie zgrane dźwięki.
A drugi powód, to apel do wszystkich, aby nie żałować publicznego grosza na wspieranie młodych talentów. Stypendium dla zdolnej i pracowitej młodzieży może być przyznawane parokrotnie w ciągu roku.

Tekst i zdjęcia: Dorota Salamon

*To co mam – to tytuł piosenki z repertuaru Anny Jantar.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>