II Wiejski Turniej Szachowy z niespodzianką

W sobotę trzeciego grudnia w Stępinie odbył się Drugi Wiejski Turniej Szachowy. Miło jest zobaczyć tyle uśmiechniętych młodych osób, chętnych do wysiłku umysłowego, bo gra w szachy wymaga nie lada skupienia. Tuż po 13.00 zapada cisza na sali naszej remizy, która coraz częściej tętni życiem. Pan sędzia Marian Bysiewicz doskonale wszystkim znany, czujnym okiem obserwuje zawodników i tłumaczy zasady gry, żeby wszystko było zrozumiałe. Zaczyna się gra, zawodnicy choć ze sobą rywalizują i tak naprawdę każdy chce być na pierwszym miejscu, to wcale tego nie okazują, po każdej rozegranej partii podają sobie dłonie i dziękują za grę. To jest ważne, że właśnie gra w szachy uczy kultury i szacunku dla przeciwnika.

img33_541 img33_542 img33_543
img33_544 img33_546 img33_547

Nasi młodzi zawodnicy chyba zasłużyli swoją postawą na nagrodę, bo po zakończonych rozgrywkach zawitał do nas wspaniały gość- Święty Mikołaj i obdarował dzieci słodyczami. Poprosiliśmy Go również o wręczenie nagród dla uczestników. Nikt nie został bez upominku, więc było dużo radości i zabawy. Zwycięzcą został Kamil Ziobrowski.  Dziękujemy wszystkim za wspaniałą postawę, Mikołajowi za to, że o nas pamiętał. Pani Ania Froń zorganizowała czas młodszemu rodzeństwu naszych zawodników wyczarowując wspaniałe balonowe postacie – dziękujemy.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Góra Chełm
Osoby odpowiedzialne za przygotowanie Turnieju: Grażyna Bysiewicz i Monika Marszałek

Lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach na stronie: Tutaj

img33_549 img33_555 img33_554

Tekst i zdjęcia: Grażyna Bysiewicz
Relacja najmłodszych uczestników:Tutaj

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>