TAM powietrze ma inny smak*

Właściwie to miało inaczej. Miało być o tym, że Stępina jest zagłębiem hodowli danieli. Bo, czy nie jest to ciekawe, że w niedużej miejscowości prowadzone są aż trzy hodowle tych bardzo płochliwych zwierząt. Dzisiaj przekonaliśmy się, że po Górą Chełm hodowców jest więcej.

img34_177 img34_176 img34_199

Spacer (21.01.16 r.) rozpoczynamy w okolicach Domku Myśliwskiego w Stępinie. Piękna dostarcza natura i ciekawa zabudowa. W przyrodzie obserwujemy dobrą zmianę. :) Zima wynagradza paroletnie deficyty śniegu i obficie sypie, posypuje, przyprósza co tylko się da. Las tonie w bieli, a droga w zimowej scenerii wygląda niesamowicie pięknie.

O właścicielach budowanych obiektów, możemy powiedzieć, że porzucili kroków rytm na bruku i znaleźli nowy świat, własny świat właśnie tutaj, pod Górą Chełm.

Spotykamy Właściciela Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego Stępinka, który jak się okazuje, też hoduje daniele. Krótka rozmowa i dochodzimy do tych samych wniosków, które ktoś wcześniej, marząc o takich miejscach jakie my dziś podziwiamy, trafnie spuentował:

A tam w mech odziany kamień,
tam zaduma w wiatru graniu,
tam powietrze ma inny smak.

A gdzie jest to nasze TAM???

img34_180 img34_181 img34_182
img34_188 img34_178 img34_203

Tuż za moim i Twoim progiem. Otwórz drzwi, wyjdź z domu i podziwiaj!

Szczegółowy opis trasy: Z naturą za pan brat

Dorota Salamon

Wykorzystałam cytaty z piosenki” Bez słów” -  Wolna Grupa Bukowina

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>