Poznajemy ludzi z pasją

Weź tyle ile potrzebujesz, daj tyle ile możesz – Socrates

W środę 15 lutego w Jasiu Wędrowniczku w Rymanowie Zdroju odbyło się spotkanie z niezwykłym podróżnikiem Panem Łukaszem Superganem. Słowo NIEZWYKŁY ma swoją moc, bo Pan Łukasz wyruszył z Warszawy i na piechotę przeszedł 4 000 kilometrów docierając do Santiago de Compostela w Hiszpanii. I nie była to jedyna tak niezwykła podróż. W ciągu pięciu lat przeszedł 15 000 km.

img34_306 img34_307 img34_309

O tej niezwykłej wędrówce na swojej stronie internetowej pisze tak: „Z minimalnym bagażem, bez namiotu, z budżetem 400 euro i jedną parą butów. W kwietniu 2013 roku opuściłem rodzinne miasto i z progu własnego domu zacząłem wędrówkę śladami średniowiecznych pielgrzymów. (…)

Marsz przez Europę był doświadczeniem jedynym w swoim rodzaju. Wędrówka pozbawiona była trudności typowych dla gór. Zamiast nich zmagałem z własnymi słabościami, z pogodą, brakiem funduszy i samotnością wśród ludzi. To także dzięki pomocy wielu z nich mogłem przebyć tę drogę. Zaplanowany na 3 miesiące szlak przez 5 krajów (Polskę, Czechy, Niemcy, Francję i Hiszpanię) zajął ostatecznie 111 dni, po których stanąłem na przylądku Finisterra koło Santiago, przechodząc 4 000 km.(…)

Czas spędzony w schroniskach, na szlaku Świętego Jakuba pokazał, jak mógłby wyglądać świat, w którym ekonomia pieniądza zostałaby zastąpiona umiejętnością dzielenia się”.

img34_311 img34_310 img34_308

Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki – Paul Michael Zulehner.

Strona internetowa Pana Łukasza: Tutaj

Tekst i zdjęcia:Dorota Salamon

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>