50+, 500+ i inne plusy w naszym życiu

Zdradzę wam sekret mojego sukcesu – moją jedyną siłą był upór – Ludwik Pasteur

W ostatnim czasie znaczenia nabrało słowo: PLUS. Nie tylko w medialnej przestrzeni ten matematyczny znak „+” stał się synonimem dodatkowych pieniędzy, razem z nim można przemycić niewygodne prawdy dotyczące wieku, naszego wyglądu, ba, kupując krem też natkniemy się na te nieszczęsne 30+, 40+, 50+, itd.

Jak dobrze zainwestować 500+…???

Propozycja: Wykupić dziecku lekcje nauki pływania.

Każdego roku w wyniku utonięcia życie traci ponad 600 osób. Te ponure statystyki spowodowały, że Polska stała się europejską stolicą topielców. Umiejętność pływania jest ważna i może być niezbędna w wyborze przyszłego zawodu. Nawet się nie oglądniemy, a nasze pociechy zakomunikują, że wybierają zawód, w którym testy na basenie mogą zdecydować o przyszłości. Warto już teraz pomyśleć o tym – połączyć przyjemne z pożytecznym i wykupić lekcje nauki pływania.

Skąd takie spostrzeżenia?

Przemówiło za tym następne „+” w naszym życiu. :)

img34_422 img34_423 img34_305

Będąc w wieku 50+ właśnie realizujemy jedno z życiowych marzeń – profesjonalna nauka pływania. Kiedyś sami nauczyliśmy się jakoś tam poruszać w wodzie – czytaj: pływać – ale zakorzenione błędne nawyki raczej przeszkadzają w doskonaleniu umiejętności. Stąd nasze ostrzeżenie: lepiej od razu, pod czujnym okiem instruktora, poznać zasady rządzące wodnym światem. Im wcześniej, tym lepiej.

 Inne+
Na osi czasu w różnych miejscach zakotwiczono nasze życie. Każdemu z nas odliczają te same godziny, minuty i lata. Można się wściekać, bo kalendarz pokazał 40+, 50+, 60+, 70+…. Albo można popatrzeć na to inaczej:

To tylko liczby. Ważniejsze jest jak te liczby wykorzystam i zagospodaruję w swoim życiu. Mogę każdego dnia sumę pozytywnych zdarzeń pomnażać i dzielić je z innymi. Mogę dodawać nowe wyzwania i pasje. Jeśli mam tylko zdrowie – mogę wszystko!
Dorota Salamon

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>