Trudna droga na szczyt

Czy możemy wyobrazić sobie sytuację, w której małe dziecko zarabia na utrzymanie rodziny czyszcząc ludziom buty…?
Ten sam dzieciak biega na bosaka, bo rodziców nie stać na zakup butów. W domu nie ma najprostszych zabawek, ot, chociażby piłki. Ale nasz mały bohater jest zaradny. Piłkę robi ze starych ubrań – powstaje piłka szmacianka. Paru kolegów i z dala od slumsów,w których mieszka, codziennie gra w piłkę, a meczom towarzyszą wielkie emocje. To nic, że wszyscy biegają na bosaka, a szmacianka jest ciężka, twarda i nie toczy się tak, jak piłka wypełniona powietrzem, o której mogą tylko pomarzyć.

img34_504 img34_502 img34_501

Ten chłopiec to Edson Arantes do Nascimento, czyli Pele. Zna go cały świat. Król futbolu, najlepszy piłkarz w historii, trzykrotny mistrz świata, zdobył 1283 goli w 1367 meczach.

Niełatwe początki tego brazylijskiego piłkarza można poznać oglądając film „Pele. Narodziny legendy”. Piękny, wzruszający film biograficzny, który powinno oglądnąć dziecko i rodzic. Szczerze polecam.

Przeczytaj też: Goniąc marzenia

Dorota Salamon

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>