Ocalone od zapomnienia

Fotografie to kęsy czasu, które można wziąć do ręki - Angela Carter

Z taśmy drukarskiej zjechała nowa pozycja wydawnicza związana z historią naszej gminy.

Autorka książki, Pani Agata Zahuta, jest pasjonatką starej fotografii. Te wyblakłe, poszarpane, słabo czytelne formaciki szaro-burych zdjęć często podczas domowych porządków trafiają do kosza lub pieca. Pani Agata postawiła sobie za cel ocalić od ognia i… zapomnienia kawałek naszej najodleglejszej historii. Zwróciła się z apelem do mieszkańców naszej gminy, wędrowała od domu do domu szukając starych fotografii. I udało się. Dzięki życzliwości i współpracy wielu osób do naszych rąk trafia książka „Frysztak i okolice. Podróż ze starą fotografią”.

img34_541 img34_543 img34_542

O książce autorka pisze tak:

„Pragnę się podzielić dobrą nowiną. Od dziś dostępna jest już moja książka „Frysztak i okolice. Podróż ze starą fotografią”. Format 205×260 mm, oprawa twarda, szyta, lakier UV. Druk jednobarwny, 288 stron, ok. 600 archiwalnych zdjęć.
Książka o charakterze albumowym zawierająca ok. 600 archiwalnych zdjęć, często unikalnych. Jest próbą podglądnięcia dawnych czasów, a przede wszystkim powrotu do minionych dni.
Fotografie Frysztaka i okolic (Cieszyna, Pułanki, Kobyle, Stępina, Wiśniowa itd.) były zbierane przez ok. 2,5 roku od mieszkańców tych miejscowości. Często były odnajdywane w zapomnianych miejscach, a dziś będą mogły cieszyć oko niejednej osoby.
Poprzez starą fotografią przenosimy się do epoki, która odeszła bezpowrotnie i ludzi, których w większości też już nie ma.
Książka składa się z sześciu rozdziałów poprzedzonych wprowadzeniem (Dawny Frysztak, Okolice Frysztaka, Kamieniołomy, Mundurowe dzieci, Śladami kwatery Hitlera i Mycielscy w Wiśniowej).

Zachęcam serdecznie do zakupu. Chętnych proszę o kontakt mailowy: agata_zahuta@interia.pl
tel. 665 844 758″

img34_538 img34_540 img34_544

Przeczytaj również: Podróż do minionych lat

Dorota Salamon

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>