ĆWICZ, SKACZ, BIEGAJ, CZYTAJ

W ramach akcji „CAŁA POLAKA CZYTA DZIECIOM” Filia Biblioteczna w Stępinie zaprosiła uczniów klas I – III oraz Przedszkole z Zespołu Szkół w Stępinie na piknik czytelniczo – sportowy. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to świetna okazja do spotkań integracyjnych na rzecz popularyzacji czytelnictwa i głośnego czytania dzieciom, jako niezbędnego elementu wychowania. Z tej okazji w dniu 1 czerwca uczniowie przeszli od szkoły do Schronu z banerem promującym kampanię czytelniczą. Podczas spotkania pt. „Ćwicz, skacz, biegaj, czytaj” było słuchanie bajek na piknikowych kocach oraz zajęcia sportowe. Uczniowie malowali również bajkową krainę na betonowych płytach. Dużą atrakcją dla dzieci było robienie „bajkowej chmury” z baniek mydlanych. W pikniku uczestniczyli także rodzice. Na zakończenie spotkania były życzenia, a każde dziecko otrzymało książeczkę oraz zakładkę.

W organizacji i obsłudze imprezy pomagały Panie ze Stowarzyszenia „Góra Chełm”, które częstowały kompotem, grilowały kiełbaski przyniesione ze szkoły i pilnowały porządku.

Agata Wojnarowska – bibliotekarka

img35_38 img35_40 img35_41
img35_42 img35_45 img35_44

1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Ustanowiony został w 1954 przez ONZ dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dzieci. Obchodzony jest od 1955 r. w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ, w Polsce MDD obchodzony jest 1 czerwca – (Wikipedia).
Dzień Dziecka nie jest tylko świętem dzieci i młodzieży, ale jest też świętem dorosłych, bo dorośli też byli i są czyimiś dziećmi. :)

Dla mnie, jak dla innych dzieci z mojej szkoły, Dzień Dziecka był wyjątkowy. Klasy I-III spotkały się pod schronem, pozostałe klasy musiały się uczyć, ale na pewno każe dziecko przeżyło coś miłego z okazji tego święta.

Natalka
Dla wszystkich dzieciaków życzenia: Rośnij duży dzielny zdrowy, w 100% odlotowy!
D.S.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>