Znowu w szkole

Ponieważ nic nie jest niemożliwe, człowiek powinien mieć wielkie marzenia. Im większe, tym lepiej – Michael Phelps

Naszym marzeniem było: Nauczyć się pływać, poznać prawa rządzące wodnym światem, by przy najmniejszym wysiłku pokonywać opór wody i czerpać z tego przyjemność.

Życie zamieniło nam role i staliśmy się uczniami. Klasa dwuosobowa, uczniowie: Dorota i Wiesław, nauczyciel: Pan Artur Zimny. Każde szkolne doświadczenie to stres i wysiłek, bo jak pisze Mary Lauretta, aby osiągnąć sukces, najpierw musisz zakochać się w ciężkiej pracy. Hołdując starej zasadzie „Choćby cię smażyli w smole, nie mów nigdy co się dzieje w szkole” nie ujawnię tu sekretów naszej edukacji. Jedno jest pewne: zawód nauczyciela to ciężki kawałek chleba. :) Bywało różnie. Popiliśmy za darmo wody, czasem zbyt dużżżo przesiąkniętej chlorem cieczy, ale było warto. Radość przebywania w wodzie, z którą nie mocujesz się, nie walczysz, nie obawiasz się jej głębi – jest wielka. To edukacyjny sukces!!!

img35_84 img35_86 img34_422

 Co robisz, kiedy nie masz nastroju na trening?
Zmieniam nastrój – Michael Phelps

Naukowcy z Indiana University twierdzą, że ćwiczenia na basenie są najbezpieczniejszymi zajęciami ruchowymi. Trenując nawet codzienne na basenie nie ryzykujesz tak bardzo kontuzji, jak ćwicząc w siłowni czy biegając.
Ci sami badacze twierdzą również, że wizyty na basenie dają podobne efekty, jak wizyty w drogich klinikach – ODMŁADZAJĄ! Badania pokazały, że wiek biologiczny osób regularnie pływających jest o 20 lat niższy niż rzeczywisty” – przekonuje autor badań dr Joel Stager.

Wskakuj w kostium, jeśli chcesz zatrzymać czas - Przeczytaj

Dla najmłodszych zajęcia na basenie mogą być ciekawą formą rekreacji, a nawet terapii, tak jak było w przypadku najlepszego pływaka Michaela Phelpsa, którego cytuję we wpisie.

Michael Phelps przygodę z pływaniem rozpoczął w wieku 7 lat, gdy zdiagnozowano u niego ADHD – nadpobudliwość ruchową. Matka zaprowadziła więc syna na basen, aby tam rozładował nadmiar energii. Początkowo bał się wejść do wody. Żeby pływać, musiał się przełamać. Żeby zwyciężać, musiał pokochać to, co przerażało go najbardziej na świecie. Kilkanaście lat później spędzał w wodzie całe dnie.
Warto więc zainwestować w tę formę rekreacji i odwiedzić basen.

Dorota Salamon

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>