Popatrz w niebo

Warto wieczorem oderwać głowę od spraw przyziemnych i popatrzeć w niebo. W październiku na naszym niebie sporo atrakcji.

Gdy zapadnie zmrok możemy obserwować przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Bardzo ciekawe zjawisko. Wyobraźmy sobie, że nagle nad naszym domem przelatuje olbrzymi statek kosmiczny, szeroki niczym boisko do piłki nożnej, zbudowany z ogniw słonecznych. Ten obiekt możemy obserwować  bez większego wysiłku nieuzbrojonym okiem. Stacja jest na tyle duża, a jej moduły baterii słonecznych odbijają tyle światła słonecznego, że jest widoczna z Ziemi jako bardzo jasny obiekt poruszający się po niebie. A gdy wyobrazimy sobie, że w tym obiekcie nad naszymi głowami szóstka astronautów wiedzie normalne życie i przygotowuje się do trzech spacerów w kosmosie: 5, 10 i 18 października – wrażenie jeszcze bardziej ekscytujące.

Aktualne położenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej: Tutaj

img35_578 img35_597 img35_595
img35_582 img35_589 img35_590

Nasz mini przewodnik po Wszechświecie: Tutaj

Dorota Salamon

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>