Mieć pomysł

Niektórzy członkowie mojej rodziny pracę i dach nad głową znaleźli w… Azji. Na krótką chwilę życia Wietnam stał się ich domem.

Inny kraj, kultura, nawyki, wyznania, klimat, mentalność; inne myślenie i szereg innych „inności”. Wymiana informacji i zdjęć utwierdza mnie w przekonaniu, że mimo tych wielorakich różnic, każdy z nas potyka się o te same problemy: BYĆ i MIEĆ.

Gdy w jednym miejscu obok siebie żyje 8 milionów ludzi życie wymusza niestandardowe rozwiązania, ot, chociażby problemów komunikacyjnych. Niestandardowe, ale jakże praktyczne i ekonomiczne. :)

img35_698 img35_696 img35_692
img35_694 img35_693 img35_699

Mimo tej naszej inności z zasady człowiek jest przyjacielem człowieka, a mocnym spoiwem jest kultura.

„Siedzę na lotnisku Noi Bai w Hanoi. Przysiada się staruszek, pomarszczony jak suszona śliwka. Patrzy na mnie i myśli. Każde zdanie pieczołowicie mieli w głowie, zanim je wypowie:
- Skąd taka ładna dziewczyna przyjechała?
- Ba land, Polska.
Suszona Śliwka rozpromienia się uśmiechem:
- Ba Land! Chopin!
Siostrzenica pana Śliwki gra koncert fortepianowy w Singapurze. I gra Chopina. Pan Śliwka bardzo lubi Polskę. Mały świat”.

Dorota Salamon – najserdeczniejsze pozdrowienia dla całej Grupy Polaków.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>