27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

15 stycznia 2019 r.

To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani (…) – to ostanie słowa, które publicznie wypowiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Sam był wolontariuszem WOŚP, kwestował na ulicach Gdańska. Został zaatakowany nożem na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i na skutek odniesionych ran zmarł.

Podziwiam wszystkich wolontariuszy, a Gosię, która kwestuje kolejny już rok podziwiam szczególnie. Wraz z mamą przemieszczają się po drogach powiatu, docierają do miejscowości: Stępina, Huta Gogołowska, Kozłówek, Oparówka i zbierają datki do puszek. Robią to, podobnie jak tysiące wolontariuszy, bezinteresownie.

Wszelkie ataki na WOŚP uważam za bezpodstawne. Nikt nikogo nie zmusza do wpłat. Po to mamy odpowiednie organy w państwie, aby nadzorowały przebieg wszystkich zbiórek publicznych. Jeśli mają zastrzeżenia niech interweniują. Bezpodstawne insynuacje powalą najmocniejszego.

Świadectwa o tym, że sprzęt WOŚP uratował czyjeś życie są dowodem na to, że to, co robicie, jest dobre i szlachetne.

img37_66 img37_61 img37_63

Ubiegłoroczny finał

Zdjęcia ze strony: WOŚP Frysztak

Dorota Salamon

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>