Blog Agi i Klaudii

Nowy blog na platformie Blogi Programów Centrum Edukacji Obywatelskiej

Cześć !!!

W dniu 14 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas I.
Pierwszoklasiści na początku byli nieco zdenerwowani , ale potem na ich twarzach zagościł uśmiech.
W trakcie ślubowania towarzyszyły im 3 wesołe duszki .Uczniowie klasy pierwszej mówili piękne wierszyki , oraz śpiewali piosenki.Po występach uczniów Pani dyrektor pasowała każdego z naszych młodszych kolegów na ucznia naszej szkoły .  Po ślubowaniu pierwszoklasiści razem z swoimi rodzicami udali się do klasy na słodki poczęstunek.
Naszym młodszym kolegom życzymy powodzenia w nauce .

Aga i Klaudia

Cześć !!! :)

     Zakończył się rok szkolny 2010/2011 i osoby, które zajmowały się tym blogiem opuściły mury naszej szkoły.  Postanowiłyśmy kontynuować prowadzenie tego bloga, gdyż bliskie nam są sprawy naszej szkoły.

Autorki bloga     Jesteśmy uczennicami klasy 5 b: Aga i Klaudia. Lubimy  śpiewać i tańczyć (choć nam to nie wychodzi :-) )  Naszym ulubionym sportem jest pływanie .

     Zapraszamy do odwiedzania naszego  bloga .

Aga i Klaudia

Nasza szkoła otrzymała tytuł „INNOWACYJNA SZKOŁA 2011″ . Wspólnie z nauczycielami uczestniczyliśmy w projektach edukacyjnych, podczas których wykorzystywaliśmy technologie informacyjno – komunikacyjne. Tworzyliśmy prezentacje, elektroniczne gazetki szkolne „Pisemko”, obsługiwaliśmy aparat cyfrowy, dyktafon, kamerę cyfrową. Pokazaliśmy innym jak ciekawe mogą być lekcje i zajęcia, gdy wykorzystujemy nowoczesne narzędzia. Bawiliśmy się świetnie!

uczestniczyliśmy w programie Partnerstwo dla Przyszłości

Dwa dni temu odbył się w naszej szkole Festiwal nauki. Uczniowie zaprezentowali swoje projekty wszystkim uczniom klas zainteresowanych wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych w szkole. Klasa pierwsza przedstawiła 23 dni z życia swojej klasy podczas zapisywania których wykorzystali apatrat cyfrowy, dyktafon a potem korzystając z programu corel wspólnie z panią Danusią dokonali obróbki zdjęć i wykonali piękny album :-) Gratulujemy im pomysłowości. Można było obejrzeć kolejne numery e-gazetki przygotowywanej we współpracy z kółkiem redakcyjnym pod okiem pana Zenona Michalskiego. W ostatnim numerze gazetki znalazł się opis i zdjęcia z wycieczki do Bochni zapisane przez uczniów klasy 3b pod kierunkiem pani Marysi. Świetne zdjęcia wykonane aparatem, krótkie filmiki można było obejrzeć na Festiwalu Nauki. Uczniowie klas starszych rozdawali foldery promujące szkołę wg własnych projektów, a kilku z nich przygotowało prezentacje multimedialne, które wykonali w ramach projektu „Szkoła z klasą 2.0″ Oglądając efekty projektów, w których nasi koledzy wykorzystali wiele z nowoczesnych technologii próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: Czy nasza szkoła jest dobra?  Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy: TAK!!!!! NASZA SZKOŁA JEST DOBRA! 
Dziękujemy wszystkim za duże zaangażowanie  w projekt a nauczycielom, którzy nas wspierali za pomoc: paniom- Danusi Wicher, Marysi Przebinda, Teresie Dąbrowskiej i Panu Zenkowi Michalskiemu.
My kończymy szkołę, ale mamy nadzieję, że po nas będą inni, którzy poprowadzą tego bloga :-)

Dziękujemy i pozdrawiamy – Ola i Zuza :-)

Witajcie, jak bardzo cieszymy się z informacji, że nasz blog – BLOG OLI i ZUZY otrzymał 3 nagrodę w kategorii blog autorski. Wiemy, że założonych było aż 730 blogów, nie wierzyłyśmy, że wśród tylu wspaniałych ten nasz prowadzony na poziomie szkoły podstawowej zajmie tak czołowe miejsce. Nasza radość jest tym większa, iż znajdujemy się pośród najlepszych blogów prowadzonych nie tylko przez podstawówki ale i przez szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne w całej Polsce.
Dziękujemy wszystkim, którzy zauważyli i docenili naszą pracę. Gratulujemy pozostałym zwycięzcom sukcesów !!!

Pozdrawiamy wakacyjnie – Ola i Zuza :-)

W naszej szkole rozwinęła się dyskusja na temat:  w której klasie uczniowie powinni dostawać laptopy? Odpowiedź zależała od klasy do której uczęszczali respondenci: uczniowie klas I-III twierdzili, że od IV klasy szkoły podstawowej, uczniowie klas IV-VI, że od I gimnazjum :-)

Uczniowie uważają, że laptop pomoże w nauce:

„Laptop może zastąpić książki i zeszyty”, „Jeżeli wykorzysta się je odpowiednio, to nie będą przeszkadzały, ale mogłyby pomóc w wielu rzeczach”, „Myślę, że laptop mógłby pomóc w nauce przez zabawę, ale mogą odrobinę przeszkadzać (rozpraszać)”.

Większość dzieci uważa też, że laptopy powinny być za darmo.

 Według uczniów szkoła z laptopami „…byłaby fajniejsza niż teraz”.

„Byłaby fajniejsza, bo byśmy mogli nie siedzieć na przerwach tylko grać”, „Byłaby bardzo fajna, bo można by było podczas przerwy poszukać czegoś na lekcje”, „Oczywiście że tak  ponieważ gdy dziecko robi zadanie w zeszycie to nie uważa, a jak w laptopie to od razu chce mu się uczyć”, „Tak, ponieważ szkoła byłaby dużo ciekawsza, jakby każdy uczeń mógł z laptopa korzystać i znaleźć potrzebną informację”.

 Zdaniem nauczycieli laptop dla każdego ucznia jest dobrym pomysłem. Zabezpiecza dostęp do aktualnej wiedzy, podnosi wydajność nauczania, zajęcia będą urozmaicone i atrakcyjne, dzięki czemu dzieci będą uczyć się chętniej. Szkoła powinna iść z duchem czasu, być powiązana z aktualną rzeczywistością, być nowoczesną.

 

Pierwszoklasiści zostali fotoreporterami na czas projektu Szkoła z klasą 2.0. Szybko opanowali obsługę aparatu cyfrowego ustawionego na funkcji auto. I nawet ci,  którzy nie mieli wcześniej kontaktu z takimi urządzeniami chętnie podejmowali się zadania. Z radością w oczach prezentowali swoje pierwsze zdjęcia. Początkowo  pojawiały się zdjęcia na których nie było głównego bohatera zdarzenia. Z każdym dniem było jednak coraz lepiej.  Wychowawczyni była mile zaskoczona ich pomysłowością w wyborze sytuacji i zdarzeń, które fotografowali, zaangażowaniem i poważnym potraktowaniem swojej roli, wzajemna pomocą jakiej sobie udzielali oraz naturalnym zachowaniem podczas stałej obecności fotoreportera. Nieco problemów mieli z dyktafonem i zdarzało się, że nagrywali coś czego nie zamierzali. Ale i te kłopoty udało się usunąć.
Sprawdzili się na medal podczas pracy!
Pani Danusia może być z nich dumna :-)

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z ornitologiem. W I części wychowawcy czytali uczniom wesołe wiersze o ptakach, a w  części II  – „naukowej” naszym gościem była pani Joanna Kajzer, doktorantka Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,  członek Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego.
Podczas prezentacji multimedialnych przygotowanych zarówno przez panią ornitolog, jak i uczniów naszej szkoły: Kamila Fusa i Jakuba Cerka,  poznaliśmy gatunki prawnie chronione, mieszkające blisko człowieka: wróbla, kawkę, pustułkę i jerzyka. Chłopcy pokazali, iż szerokie zastosowanie  mają technologie informacyjno – komunikacyjne. W naszej szkole jest wielkie TAK dla wykorzystania TIK!
Spotkanie pozwoliło poznać świat, który jest wokół nas :-)
 
 

W sobotę 19-stego lutego odbyło się wielkie kolędowanie. Uczniowie należący do chóru i nie tylko, wraz z nauczycielami przygotowali przedstawienie, na które zaproszeni byli mieszkańcy gminy. Pięknie przebrani za aniołki uczniowie wprowadzili Bożonarodzeniowy nastrój. Całe przedstawienie się udało, atmosfera wspaniała, rodzinna. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie tego nastrojowego i świątecznego wieczoru. Dziękujemy pani Danusi, pani Lidce i księdzu Krzysztofowi :-)
Ola i Zuza ;-)

Dnia 24 lutego odbyły się gminne plastyczne warsztaty profilaktyczne „Szkoła wolna od nałogów” , a temat prac w tym roku brzmiał: „Mama, tata, siostra , brat . Tworzymy zdrowy i … zdrowy i szczęśliwy świat”. Przyjechali do naszej szkoły uczniowie ze szkół naszej gminy. Wszyscy wykonywali medale zgodnie z tematem. Miał to być medal dla njszczęśliwszej rodziny.  Zobaczcie sami jak wyglądała praca uczestników i jej efekt końcowy – Wspaniale!

Ola i Zuza :-)