Top Ten Reżyserzy! :)

Cześć , tu znów Medialni :) ! Tematem dzisiejszego wpisu będzie „Top Ten naszych ulubionych reżyserów”                                    Miłego czytania :) !

1.Steven Spielberg-Jest uważany za najwybitniejszego reżysera naszych czasów. Na swoim koncie ma wiele ważnych dla światowej kinematografii filmów. Jest człowiekiem, o którym ludzie piszą książki i rozprawy naukowe. Spielberg nie uczył się reżyserii w żadnej ze szkół, jest samoukiem. Swój pierwszy film zrobił w wieku 16 lat. Laureat dwóch  Oskarów. Słynie przede wszystkim z filmów przygodowych o wartkiej akcji.YouTube Preview Image – Jeden z najbardziej znanych jego filmów.

2.Quentin Tarantino- w 1992 roku na ekrany wszedł film „Wściekłe psy”, wyreżyserowany przez nikomu nieznanego debiutanta Quentina Tarantino, krytycy chórem krzyknęli, że oto mamy do czynienia z narodzinami prawdziwego talentu. Kiedy dwa lata później powstał obraz pt. „Pulp Fiction”, zachwyt przeszedł wszelkie granice. Film zdobył Złotą Palmę w Cannes, Oscara za scenariusz.YouTube Preview Image

3.Andrzej Wajda-Zdobywca Oskara za film „Ida” w 2015 roku oraz w 2000 roku za całokształt twórczości.Popularność zdobył filmami inicjującymi tzw.polską szkołę filmową: ,, Kanałem ” oraz ,,Popiołem i Diamentem”. Był także autorem ekranizacji m.in. ,, Pana Tadeusza” ,,Panien z Wilka” oraz ,, Popiołów”. W filmach ,, Człowiek z marmuru” i ,, Człowiek z żelaza ” demaskuje patologie komunistycznego systemu w Polsce . YouTube Preview Image

Naszym zdaniem warto znać tych reżyserów i  zachęcamy do obejrzenia wymienionych powyżej filmów :) !

 

Uwaga, AKCJA!

Cześć!

Tu  medialni, założyliśmy bloga żeby dzielić się z wami naszą wiedzą z kursu filmoteka szkolna. akcja!

Jesteśmy uczniami 1 i 2 klasy o profilu MEDIALNYM  V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Nazwa naszego profilu odsłania nasze zainteresowania w kierunku wszystkiego co związane z filmem , a w szczególności jego tworzeniem :) Poza tym jednym wspólnym zainteresowaniem każdy z Nas ma jakieś inne własne, np. Paweł interesuje językami obcymi , Karolina gra w koszykówkę , Ania interesuje się aktorstwem , oraz Marta jeżdżąca konno ;)

Mam nadzieje ze nasz blog zainspiruje was do twórczej pracy nad filmem :) 11092942_467732140040478_757374736_n