Żużel

Oto jeden z wyścigów, który sam nagrałem.

YouTube Preview Image

Tomek i Dominik

Posted in Bez kategorii | Tagged | 3 Comments

Konkurs gramatyczny

Wczoraj 06.06.2013 odbył się konkurs gramatyczny pod tytułem ,,Na zawiłości języka najlepsza gramatyka”. W konkursie brało udział kilku uczniów z naszej szkoły w tym Tomek z naszej grupy. W pierwszym etapie trzeba było rozwiązać krzyżówkę gramatyczną, w której były bardzo długie i zawiłe podpowiedzi. Musieliście czekać aż nauczyciele sprawdzą nasze prace. Następnie podawali wyniki to przechodzi do następnego etapu. Następny etap był testem. Ostatecznie w każdej kategorii wiekowej zajęliśmy 3 miejsce.

Na konkursie byli Tomek Mierzwa (który zajął 3 miejsce) Kuba Muszalski (zajął 3 miejsce) i Zuza Szczepańska.

Tomek i Kacper i Dominik

 

Posted in Bez kategorii | Tagged | 1 Comment

Czego się nauczyliśmy?

1.Umiejętności TIKowe (nowe, tegoroczne)

a)  obsługa programów –  Zondle, Learning Apps, Formularz Google

b) zakładanie i prowadzenie strony na Bloggerze

c) korzystanie z wyszukiwarek – Google Chrome

d) wstawienie materiałów na blogi za pomocą kodów embed

2. Umiejętność pracy w zespole

a) planowanie, organizacja, samodyscyplina

b) współpraca online

c) wspieranie innych członków zespołu

d) wywiązywanie się z przyjętych obowiązków i zadań

e) przestrzeganie terminów

3. Umiejętności redakcyjne

a) swobodne pisanie tekstów na różne tematy

b) poprawne edytowanie tekstów

c) korekta tekstów

d) pisanie komentarzy

e) pisanie refleksji

4. Blogowanie

a) założenie bloga na Bloggerze

b) edytowanie wpisów

c) wstawianie gier

d) pisanie dobrych komentarzy

e) tworzenie stron

f)  wstawianie linków, prezentacji, gier

Tomek i Kacper

Posted in Bez kategorii | 3 Comments

Ostatnia odznaka

Dzisiaj na kółku z języka polskiego  ja wraz z Kacprem zrobiliśmy trzy wpisy na temat projektu. Opłaciło się, ponieważ późnym  południem dowiedziałem się od naszej polonistki, że mamy piątą odznakę. Bardzo za nią dziękujemy.  Staraliśmy opisać wszystkie działania związane z projektem.

Tomek

Posted in Bez kategorii | Tagged | 1 Comment

Podsumowanie projektu

Nasz projekt nazywał się gry polonistyczne. Celem naszego projektu było tworzenie gier edukacyjnych z języka polskiego, które zgromadziliśmy na Bloggerze. Chcieliśmy pomóc w uczeniu młodszym klasom. Dowiedzieliśmy się jak tworzyć gry w różnych programach online oraz jak je wstawiać na Bloggera. Projekt realizowali: Tomasz Mierzwa, Kacper Wielogórski, Dominik Białka i Mikołaj Kamadulski.  Każdy musiał zrobić co najmniej trzy gry w trzech różnych programach. W naszym zespole pracowało nam się bardzo dobrze, ponieważ wszyscy jesteśmy dobrymi kolegami.  Z tym projektem pracowało się nam łatwo, gdyż robiliśmy to co lubimy czyli gry. Jedyną trudnością w tworzeniu gier było poznanie Learning Apps, dlatego że ta aplikacja była po angielsku musieliśmy skorzystać z Google Chrome. Dzięki temu projektowi powtórzyliśmy sobie wiele działów z języka polskiego. Wielu osobom podobały się nasze gry. Argumentami, które przemawiały za naszymi grami było to, że wielu uczniów lubi gry i  przy okazji uczyli się przedmiotu.

Tomek i Kacper

Posted in Bez kategorii | Tagged | 5 Comments

Festiwal Nauki

W środę 29.05.2013 r. odbył się festiwal nauki w naszej szkole. W ten sam dzień odbył się również dzień sportu.

O godzinie 8:30 mieliśmy zbiórkę w sali 29, w której mieliśmy prezentować nasz projekt pod tytułem  gry polonistyczne.

W klasie już były dziewczyny Zuzia, Kinga i Ula które ćwiczyły jak za prezentować ich projekt czyli e-potfolio. Z dziewczynami prezentował też Kuba. Na początek  baliśmy się jak wypadniemy w pierwszym występie, ale nasz stres zmalał po pierwszej próbie.

O godzinie 9:00 do naszej sali przyszły klasy Vlc i Vla.

Zaczęło e-portfolio czyli Zuzia, Ula, Kuba i Nikodem. Tłumaczyli na czym polegał ich projekt oraz co to znaczy artefakty. Na koniec zaprezentowali grę Nikodema  w  pierwszej klasie i porównali z grą w klasie szóstej.

Nastał czas na nas. Trema była duża, ponieważ mówiliśmy po raz pierwszy. Jednak było nam łatwiej, gdyż mieliśmy doświadczenie z roku ubiegłego. Nasza prezentacja rozpoczęła się mówieniem o celu projektu. Mówiliśmy też o tym w jakich programach tworzyliśmy nasze gry. Najpierw wystąpił Tomek który mówił o programie Zondle, później  mówił Kacper o programie Learnig apps.

Po naszym przedstawieniu programów w jakich tworzyliśmy gry Tomek powiedział czego się nauczyliśmy z tego projektu. Na końcu naszej prezentacji przedstawiliśmy się podziękowaliśmy za oglądanie naszej prezentacji i zaprosiliśmy do zagrania w nasze stworzone gry.

Po kilku prezentacjach poszliśmy  na dzień sportu. Graliśmy w piłkę nożną w składzie:

-Ula Gumuła (kapitan)

-Tomasz Mierzwa

-Kacper Wielogórski

-Dominik Białka

-Jan Malinowski

-Nikodem Wótowicz

-Alex Redzimski

-Sebastian Nawrocki

Niestety przegraliśmy wszystkie mecze, ale zabawy i tak było dużo.

Tomek i Kacper

Posted in Bez kategorii | Tagged | Komentowanie nie jest możliwe

Przygotowania do Festiwalu Nauki

W kilku zdjęciach chcieliśmy pokazać jak pracowaliśmy przed Festiwalem.

Posted in Bez kategorii | Tagged | 1 Comment

Dzień Dziecka w Warszawie

Kilka dni przed pierwszym czerwca dowiedziałem się, że jadę razem z Jakubem Muszalskim  z klasy V do Warszawy na obchody Dnia Dziecka, na których będzie pan Prezydent RP Bronisław Komorowski. Zbiórka była przy szkole nr 4 o czwartej rano. Wszystko odbywało się przed Pałacem Prezydenckim. Było wiele gwiazd telewizji np. Marian Opania, Edyta Jungowska, Omena Mensah. Odbywało się tam wiele ciekawych zabaw, konkursów. Myślą przewodnią tego festynu był patriotyzm. Podczas oglądania jednej z wystaw doszła do nas pani dziennikarka z Polsat News i przeprowadziła z nami krótki wywiad, który można było zobaczyć w „Wydarzeniach”. Wyjeżdżaliśmy z Warszawy o godzinie 14:00. W drodze powrotnej byliśmy w KFC. Wyjazd jako całość bardzo mi się podobał. Chciałbym bardzo podziękować za wyróżnienie i możliwość tego wyjazdu.

Tomek

Posted in Bez kategorii | Tagged | 2 Comments

Learning Apps

Ostatnią już aplikacją w jakiej tworzyliśmy gry to strona Learning Apps. Żeby zrobić gry trzeba założyć bezpłatne konto. W robieniu gier na tej stronie pomoże nam wyszukiwarka Google Chrome.  Na tej stronie można stworzyć gry w stylu Milionerów, rozsypankę lub krzyżówkę oraz wisielca.Oto przykład gry zrobioną na tej stronie.

 

Tomek i Kacper

Posted in Bez kategorii | Tagged | 2 Comments

Zondle

Kolejną aplikacją, którą poznaliśmy podczas realizowania projektu jest Zondle. Na tej stronie można łatwo i szybko stworzyć dobre i ciekawe gry. Na początek trzeba wpisać przygotowane pytania i odpowiedzi. Później wybieramy na czym ma polegać nasza gra z podanych szablonów. Oto mój przykład, który możecie znaleźć na stronie gry polonistyczne.

 

 

Tomek
Posted in Bez kategorii | Tagged | Komentowanie nie jest możliwe