Zielona odznaka ! : )

Zdobyłem moją ostatnią odznakę :) Jestem strasznie zadowolony z niej. Żeby pokazać moje zadowolenie z odznaki zrobiłem obrazek.

Podsumowując…

Podczas pracy nad projektem najtrudniejsze dla mnie było dla mnie pisanie refleksyjne. Spotkałem się z tym pierwszy raz, ale dzięki pomocy ze strony naszej opiekunki dałem radę. Mimo trudności udało mi się stworzyć swoje e-portfolio, w którym zamieściłem swoje artefakty czyli dowody moje pracy. Myślę, że gdybym miał robić to jeszcze raz, to wykorzystałbym więcej grafiki. Nie będę miał szansy poprawić tego w przyszłości, ponieważ nie będę już robił projektów w gimnazjum. Chociaż nigdy nic nie wiadomo :) Nauczyłem się pisać refleksyjnie, mogłem spojrzeć z innej perspektywy na swój sposób uczenia się. Poza tym umiem przerabiać dowody papierowe na dowody cyfrowe. Na festiwalu, który odbył się w piątek, zaprezentowaliśmy efekty naszych działań na tablicy mural. Kinga zrobiła spis programów, z których skorzystaliśmy. Jeśli chcecie je zobaczyć kliknijcie tutaj.

W tym linku możecie obejrzeć efekt mojej pracy, czyli moje muzyczne e- portfolio.

Festiwal Nauki

29. maja o godzinie  9:00 rozpoczął się Festiwal Nauki, brały w nim udział klasy 1-6. Żeby wszystko świetnie wypadło dziewczyny były już od godziny 8:00  W wielu salach odbywały się prezentacje na różne tematy.   My czyli VIc czekaliśmy w napięciu w sali 29 wraz z naszym opiekunem oraz koleżankami i kolegami. Ula i Zuzia oraz młodszy kolega Jakub prezentowali nasze ostatnie projekty.  Do przedstawienia użyli programu Mural, czyli tablicę internetową.  Było widać, że podczas mówienia bardzo się denerwowali, ale niepotrzebnie, ponieważ wypadli świetnie. W pewnym momencie został pokazany film, z mojego występu w pierwszej klasie. Zawstydziłem się, ponieważ wiele osób śmiało się, szczerze mówiąc mi też chciało się śmiać, aby pokazać moje postępy zagrałem krótki utwór. Ważną rolę pełniła też moja koleżanka Kinga, która nagrywała.   Przychodziło do nas wiele klas pełnych zainteresowania. Wielu chciało spróbować zagrać na wiolonczeli. Naszym gościom podobały się gry edukacyjne, które stworzyli i przedstawili Tomek i Kacper.

         Tymczasem na boisku szkolnym odbywały się zawody sportowe. Brali w nich udział nawet najmłodsze klasy, oczywiście w swoich grupach wiekowych. Wszyscy chłopcy z szóstych klas najbardziej czekali na rozgrywki piłki nożnej na orliku. Zespoły liczyły pięciu graczy + bramkarz.  Ciekawostką było to, że w każdym zespole musiała znaleźć się dziewczyna. Naszą klasę reprezentowała Ula :) Rolę sędziów pełnili nauczyciele w-f  Rywalizacja była zacięta, padło wiele bramek. Później zostały ogłoszone wyniki:

I miejsce klasa VIb

II miejsce klasa VId

III miejsce klasa VIa

IV miejsce klasa VIc

Na koniec w klasach czekały na nas słodkie upominki :)

Chociaż  były to cztery godziny, minęły bardzo szybko i dostarczyły wiele emocji.

               

Programy

W czasie projektów wykorzystywałem programy do:

obróbki zdjęć

- gimp

 

do filmów

Movie Maker

 

- konsultacji

-dokumenty google

Zdjęcia z Dolnego Kubina

We wcześniejszych wpisie pisałem o konkursie w Dolnym Kubinie. Oprócz ćwiczenia przed konkursem postanowiłem zrobić zdjęcia z tego miasta:

Koniec projektów

Niedawno skończyłem projekt. Jego tematem było wykonanie e-portfolio. W czasie jego wykonywania korzystałem ze strony Uczniowskie E-portfolio. Celem projektu było utworzenie swojego e-portfolio,  w którym pokażę swoje umiejętności oraz dowody pracy.

                W swoim projekcie chciałem opisać szczegółowo moją pasje i podzielić się nią z internautami. Projekt realizowałem sam. Założyłem konto na Bloggerze. Nauczyłem się selekcji wiadomości, dokumentowanie osiągnięć. Zgromadziłem najważniejsze informacje oraz artefakty.   Najtrudniejszym zadaniem według mnie było opisanie całej swojej pasji. Dzięki mojemu e-portfolio uświadomiłem sobie jakie zrobiłem postępy w grze na wiolonczeli. W czasie pracy nad projektem wykorzystywałem programy: Movie Maker, Dokumenty Google, Voki.  Teraz pracuję nad wykonaniem prezentacji, którą niedługo będę pokazywał.

             W pracy nad projektem zadania pokazały moje słabe strony. Muszę większą uwagę zwrócić na systematyczność wpisów i użycie większej ilości grafiki. Bardzo ważną rzeczą, którą muszę doskonalić to pisanie refleksyjne.

Refleksja o blogowaniu

Moja przygoda z blogowaniem zaczęła się w piątej klasie. Prowadziłem mój pierwszy blog.Wraz z członkami grupy pisaliśmy w nim o prawach autorskich. Poczytałem więcej na te temat. Dowiedziałem się, jak zgodnie z prawem pobierać multimedia. Teraz wykorzystuję to na co dzień. Blogowanie coraz bardziej mnie zainteresowało. Zauważyłem, że moje wpisy bardzo się przydają. Zacząłem dostawać też pozytywne komentarze, co mnie mobilizowało do dalszej pracy. Z biegiem czasu poznawałem narzędzia, bo moje umiejętności były niewielkie, znałem wtedy tylko Painta. Poznanie nowych programów i narzędzi m. in. Dokumentów Google, Gloogster, Toondoo, Prezi, pozwoliło mi na tworzenie prezentacji, komiksów i plakatów

W szóstej klasie też prowadzę bloga. Pokazuję tam swoje TIKowe umiejętności oraz piszę o swojej pasji, którą jest muzyka. W celu jej pokazania wykorzystuję narzędzia, które poznałem wcześniej. Dzięki temu mogę przybliżyć innym muzykę klasyczną, a szczególnie grę na wiolonczeli. Także mam gotowy materiał do swojego e-portfolio, które właśnie tworzę.

Prowadząc blog, można nawiązać kontakt z nieznajomymi osobami z całej Polski, a wszystkie komentarze dają mnóstwo satysfakcji.

Zasady pracy w zespole

Większość z Was tworzy projekty w grupie, aby osiągnąć sukces najważniejsza jest współpraca między sobą. Warto zrobić ” burzę mózgów”, aby wybrać najlepsze pomysły. Jak w każdej grupie potrzebny jest lider. To on daje różne zadania, a osoby wykonują to na własną odpowiedzialność. Wszystkie zadania powinny być wykonane w określonym czasie, dlatego warto stworzyć sobie harmonogram prac. W czasie wykonywania pracy ważna jest komunikacja między sobą i wspieranie każdego członka zespołu.  Przynajmniej raz w tygodniu skonsultować się z grupą, jeżeli nie możemy się spotkać to przekazujemy    swoje prace drogą elektroniczną. Bardzo ważną rzeczą jest szacunek,  jeżeli ktoś się z kimś nie zgadza, wyraża to uprzejmie. Najważniejsze, aby pamiętać, że jesteśmy częścią zespołu i wspólnie pracujemy na sukces.

 

 

 

Praca nad projektem

Hej! Co z Waszymi projektami? Pewnie zbliżacie się do końca? Ja mam jeszcze dużo pracy, zgromadziłem filmy z konkursów oraz dyplomy, aby pokazać swoje postępy.  Teraz zajmę się opisywaniem    przygody z blogiem. E-portfolio przygotowuję sam, więc myślę, że jest mi trudniej. Samodyscyplina to ostatnio moje ulubione słowo :)

Konkurs w Gdańsku

24.04.13 w Gdańsku odbyło się VIII Forum Młodych Wiolonczelistów. Startuję tam od pierwszej klasy, niestety był to mój ostatni występ w tym konkursie,  ponieważ jest on dla uczniów szkół pierwszego stopnia, dlatego cieszę się, że zająłem I miejsce. Jeśli chcecie posłuchać to zapraszam do obejrzenia.

css.php